امروز : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/26 - 14:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پاکسازی منطقه معروف و جنجالی ۱۲ متری بندپی غربی بابل

حرفهای شنیدنی بخشدار بندپی غربی بابل با گروه خبری بابل نومه

بخشدار بند پی غربی (سیدجواد میرقاسمپور)

بخشدار بند پی غربی (سیدجواد میرقاسمپور)

هاشور زرد رنگ(بخش بند پی غربی بابل)

هاشور زرد رنگ(بخش بند پی غربی بابل)

درابتدا معرفی و سابقه سیاسی و اجرایی جناب بخشدار

سیدجواد میرقاسمپورهستم باسابقه دو سال ثبت احوال بابلسر، ۱۸سال فرمانداری بابلسرو یک سال بخشداری بندپی غربی

معرفی بخش بندپی غربی

۲۵۱کیلومتروسعت بخش بندپی غربی اولین روستا (ورودی بخش) روستای شوبکلاو آخرین روستا میاندره.جمعیت طبق سرشماری سال ۹۰۲۶هزارنفر. ۴۴روستای دشتی و یک روستای کوهستانی دارد. فاصله تا شهرستان بابل۲۵کیلوکتر است.

از بدو ورود به بخش مشاهده کردیم حداقل هایی که این بخش باید برای توسعه داشته باشد انجام نمی شود. عمده موضوعاتی که باید رصدشود، در بخش زیرساختی در قسمت آب و برق، راه و بهداشت و گاز رسانی می باشدکه متاسفانه دچار کمبودهایی می باشد. روستای پنبه جارکه ۶آبادی را تحت پوشش داردفاقد آب می باشد.روستای دیگری که آب نداشت وپیگیر حفرچاه در این روستا شدیم روستای میاندره می باشدکه خوشبختانه چاه حفرشد و اظهارات اولیه کارشناسان این است که این چاه می تواند ۳یا۴تا روستا را آب دهد. واگر این اتفاق بیوفتد نزدیک به ۳۰درصد روستاهایی که مطلقا آب نداشتند از نعمت آب برخوردارمی شوند.

در این بخش۱۳روستا مطلقا آب ندارند۱۵روستا آب خود گردان دارند.۵تا روستا گاز دارند.و۱۸ روستا در سال۹۴کلنگ زنی پروژه گاز رسانی آنها زده شدان شالله درپایان سال ۹۴ همه روستاهای بخش گاز رسانی می شود.

و اما در بحث جاده

جاده شهید داداش نیا قدمت ۴۰۰ساله دارد و هر ساله تعداد زیادی از خانواده ها داغدار فرزندان خود میباشند. تعریض جاده شهید داداش نیال از پادگان المهدی شروع شد و تا سه راه حمزه کلا(شش پل) به طول۵۰۰متردر یک لاین در لاین در حال انجام شدن است و بعد از اتمام این لاین، لاین بعدی شروع می شود.

برق

به حول قوه الهی پست۶۳کیلو ولت موقت در ابتدای ورودی شهر در حال احداث شدن هست که در فصل گرمای امسال مشکل برق بخش کاملا مرتفع می شود .و طبق اظهارات کارشناسان این پست می تواند تا چندین سال مشکل برق بخش و چندین روستای اطراف را حل کند و مسئولان قول احداث دائم این پست را دادند. هرچند که نیاز به اعتبار سنگین دارد!!!

و اینک سخن دل مردم بندپی غربی و سپاسگذاری آنها از بخشدارمحترم بخش

منطقه ای که معروف به دوازده متری می باشد.حدفاصل آموزشگاه رزم المهدی(عج) تا کشتارگاه صنعتی طبرستان.

دروازه ورود به مناطق جنگلی بندپی.جنوب شهر خشرودپی و تقریبا در جنوب شهرستان بابل می باشد.

منطقه ای زیبا با چشم اندازی منحصر بفرد که متاسفانه محل دپوی زباله خانگی و صنعتی شده بودمرغرداری ها مردارها و پسماندهای مرغ را در این مکان تخلیه می کردند.

بعد از نشست با دهیاران و کارگزاران شهر به این نتیجه رسیدیم که نگهبانی به صورت تمام وقت درآن محل باشد هرچند این یک راه حل قطعی نیست ولی خوشبختانه خوب جواب داد هرچند فقط ۳ماه از زمان اجرای این طرح می گذردولی منطقه از شکل آلودگی خارج شد.وبه شکل طبیعی خود برگشت.

با همکاری دهیاران روستاهای میاندره، دیوا،شیاده و دولت رودبارانجام می شود و دهیاران حقوق و هزینه نگهبان را پرداخت میشود. البته عرض کنم که قبل از گذاشتن نگهبان با همکاری نیروی انتظامی و دهیاران و شوراو مردم محل را پاکسازی کردیم و الان نیز مردم بیشترین همکاری را با ما دارند نه تنها آشغالی نمی ریزند بلکه و هرنوع ماشین خاطی را تعقیب میکنند و گزارش لازم را می دهند.

با توجه به مساحت زیاد و گستردگی بخش انتظار همکاری بیشتری از دستگاه های دیگر داشتیم و داریم ولی متاسفانه زیاد با ما همکاری نمی کنند.مثلا کیوسکی که منابع طبیعی دارد و در حیاط منابع طبیعی بالاستفاده هست درخواست کردیم تا به نگهبان بدهیم اما متاسفانه از دادن آن امتناع کردند.انتظاری که از دستگاه های بخش می رود بیشتر از این هست وباید حتی خودشان پیشقدم شوندو و قدمی برای زیباسازی و خدمت به مردم بردارند نه اینکه ما از آنها درخواست کمک کنیم و آنان با درخواست ما به فکر بیوفتند. و این یک انتظار طبیعی از طرف مردم بخش ازخدمتگذاران بخش می باشد.نه اینکه کارهایی که یک دستگاه انجام داد دستگاهی دیگر آن را به اسم خود تمام کندهرچند اینجا اسم مطرح نیست ولی…

از بعد از اجرای طرح بالای ۱۰ الی ۱۵ ماشین که در حین ریختن زباله بودند را گرفتیم که اکثرا از بخش بنپی شرقی و شهرک صنعتی رجه بودند و پرونده آنان را به مراجع قضایی فرستادیم و ۷تا از آنان به دادگاه معرفی شدند و بعدا آزاد شدند.شاید با پرداختن جریمه و یا ینکه محیط زیست را اقناع کرده باشند که دوباره آن آشغالها را جمع کردند و منطقه را تمیز کردند!!!!

مهمترین ارگانی که باید همکاری کند؟

محیط زیست و منابع طبیعی هستند که متاسفانه آن گونه که مردم انتظار دارند همکاری نمی کنند البته اگر به آنها بگوییم که بیایید و در صحنه حاضر باشید تشریف میاورند.چندین بار از منابع طبیعی درخواست کردیم که مجوزی بدهید تا یک نفر در اینجا باشد و آلاچیقی زده شود و قهوه خانه سنتی باشد که توسط همین نگهبان اداره شود تا هم بتوان گرشگری این بخش را تقویت کرد و هم منبع در آمدی برای نگهبان باشد.

چرا بخش بندپی غربی با۲۵۱کیلومترمربع هنوز محیط بانی ندارد!!!!!!!!!

وحرف آخر:

آنچه که باید در بخش ۱۲ متری انجام میشد انجام شد و حال باید دید آینده چه اتفاقی می افتد. باتوجه به محدودیتهایی که در بحث اعتبار داریم میدانم که شاید قادر نباشیم نگهبانی را تداوم بدهیم انتظار داریم که راه کارهایی از طرف محیط زیست داده شود.

بخش بندپی غربی بخشی بسیار بکربا جنگل ها و رودخانه و دیگر امکانات خدادادی هست اگر همه باهم همکاری کنند می توان این منطقه را یک منطقه توریستی تفریحی سالم تبدیل کرد.

به طور مثال سد شیاده تنها سد منطقه هست. چرا سدهای دیگر احداث نشود!!!!!!

فقط در منطقه شیاده در یک روز تعطیل۵۰دستگاه ماشین برای گردش و تفریح می آیند بدون هیچ امکاناتی.چرا به منطقه امکانات ندهیم!!!!!!!

منطقه ای که در بخش گردشگری و جذب توریست دارای پناسیل های بسیار قوی هست چرا مسولان کشوری و استانی نباید به این منطقه توجه خاص داشته باشند!!!!!

در پایان قدردانی می کنم از همه مردم بخش بندپی غربی و از آنان برای پیشبرد اهداف عالی بخش دعوت به همکاری می نمایم.

درحال پاکسازی منطقه 12 متری بند پی غربی-بهمن 93

درحال پاکسازی منطقه ۱۲ متری بند پی غربی-بهمن ۹۳

درحال پاکسازی منطقه 12 متری بند پی غربی-بهمن 93

درحال پاکسازی منطقه ۱۲ متری بند پی غربی-بهمن ۹۳

بدون شرح

بدون شرح

نگهبان زحمتکش منطقه 12 متری

نگهبان زحمتکش منطقه ۱۲ متری

منطقه 12 متری بند پی غربی-پس از پاکسازی

منطقه ۱۲ متری بند پی غربی-پس از پاکسازی

منطقه 12 متری بند پی غربی-پس از پاکسازی

منطقه ۱۲ متری بند پی غربی-پس از پاکسازی

نگهبان زحمتکش منطقه 12 متری

نگهبان زحمتکش منطقه ۱۲ متری

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين