امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۹:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه امام رضا (ع) به جوانان/ پیشگیری بهتر از درمان است

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی کارشناس مذهبی و امور دینی پیرامون مقام شامخ حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: امام رضا (ع) انسانی کامل با سیره و منش اهل بیت (ع) است که زندگی و منش ایشان سرلوحه راه زندگی شیعیان شده است. آثار و اخباری که از زندگی ایشان گفته شده، کم نیست و ما کتب و احادیث بسیاری را درمورد منش، زندگی، اخلاق و سیره ایشان به ارث برده ایم.

دبیرستاد طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص توصیه امام رضا (ع) به جوانان بیان کرد: خورشید هشتم امامت، در همه مواقع جوانان را به پاکی و پاکدامنی توصیه می کردند، زیرا که ایشان به این توجه داشتند، پیش از آنکه پشیمان شویم، توبه کنیم، جلوی گناه را بگیریم و پیشگیری بهتر از درمان است چرا که توبه مکرر در پیشگاه خداوند و سپس انجام گناه، قصد جوان توبه نیست و از پیش باید به فکر حاصل آن باشد.

حجت الاسلام موسوی متقی با اشاره به دیگر ویژگی آن حضرت (ع) اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی های امام رضا (ع)، خوشرویی، رفتار نیک با مردم بود، که انشاالله هم جوانان ما و هم ما بتوانیم از این خلق محمدی (ص) بهره مند شویم.

این کارشناس مذهبی با بیان حدیث سِلسِلَهُ الذَّهَب گفت: حدیث سِلسِلَهُ الذَّهَب در شهر نیشابور بنا به درخواست مردم آن دیار، از زبان علی ابن موسی الرضا (ع) ایراد شد و کاتبان با قلمدان های طلا این حدیث را مکتوب کردند، حدیث سِلسِلَهُ الذَّهَب بنا به دلیل روایت زنجیره وار بودن بین ائمه معصوم (ع) و پیامبر اکرم (ص) معروف است که اگر بخواهیم در شرایط روز به آن تمسک بجوییم، مسداق عملی آن ولایتمداری است.

حجت الاسلام موسوی متقی در پایان عنوان کرد: در روزهایی که به میلاد امام رضا (ع) نزدیک می شویم، اگر بضاعت آن را داریم و می توانیم، افرادی که تا به امروز به پابوس علی ابن موسی الرضا (ع) نرفتند، به سوی آستان قدس رضوی راهی کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين