امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۹:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«گنجینه میراث» اقدامات اشتغال‌زایی روستاها را به چالش می‌کشاند

به گزارش بابل نوین، پیروز جابری کارگردان سیما در مورد تازه‌ترین فعالیت خود گفت: در حال حاضر ۹ روز است که مشغول فیلمبرداری مستند « گنجینه میراث» هستیم.

«گنجینه میراث» اقدامات اشتغال‌زایی روستاها را به چالش می‌کشاند

«گنجینه میراث» اقدامات اشتغال‌زایی روستاها را به چالش می‌کشاند

وی ادامه داد: «گنجینه میراث»، پیام دکتر حسن روحانی مبنی بر«طرح ضربتی اشتغال در ۳۰۰ روستای کشور » را به تصویر می‌کشد و پیرو همین امر عوامل ما به همراه دکتر زهرا احمدی‌پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، به استان کردستان سفر کردیم تا مستندی واقعی از اقدامات اشتغال‌زایی در روستاها را بسازیم.

کارگردان «طرح، رنگ، نقاشی» بیان کرد: طبق گفته دکتر زهرا احمدی‌پور ۵ الی ۶ ماه دیگر تسهیلات لازم برای اشتغال‌زایی روستاهای پالنگان و نوره واقع در استان کردستان، فراهم می‌شود و موفقیت قطعی این امر نیازمند مشارکت مردمی است.

وی افزود: در حال حاضر اغلب از معایب و مشکلات روستاها فیلمبرداری می‌کنیم و پس از شش ماه دوباره برمی‌گردیم تا از عملی شدن وعده‌هایی که دولت «تدبیر و امید» در خصوص اشتغال‌زایی روستاها داده بود، مطلع شویم.

کارگردان مستند «شمیم باران» در پاسخ به اینکه نظر شما در مورد مردمان استان کردستان چیست، اظهار داشت: مردم کردستان بسیار مهمان‌نواز و خونگرم هستند از اینکه در حال حاضر در آنجا فعالیت می‌کنم خیلی خوشحالم.

این کارگردان با اشاره به جذابیت استان کردستان و کرمانشاه، اظهار داشت: به نظرم کشور ما به صورت خدادادی از موهبت منابع طبیعی بکر و زیبا برخوردار است و در این راستا استان‌هایی مثل کرمانشاه و کردستان از این امر مستثنا نیستند و می‌توانند مناطق خوبی در زمینه گردشگری و جذب توریست باشند که تحقق این مورد مستلزم حمایت جدی از سوی مسئولین و مردم است.

جابری در پایان در مورد عوامل این مجموعه خاطرنشان کرد: پیروز جابری (کارگردان)، فریده تنکابنی (تهیه‌کننده)، حمیدرضا عابدینی (مدیر تولید) و آرمین امینی( دستیار تصویربردار) از جمله عوامل مستند «گنجینه میراث» هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين