امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۹:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شناسنامه باغ‌های تهران تنها ملاک صدور مجوز/ برای باغ‌های قنات‌دار پروانه صادر نمی‌شود

به گزارش بابل نوین، ناصر امانی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به آخرین وضعیت مصوبه برج باغ‌های شهر تهران اظهار داشت: شورای شهر تهران در این خصوص برج باغ‌های شهر تهران مصوبه‌ای داشته و این مصوبه نیز در حال حاضر به جمع بندی خوبی رسیده است.

وی افزود: شهردار تهران به صورت جدی ابلاغ کرده که برای املاکی که به عنوان باغ شناخته شده‌اند و قنات دارند، به هیچ عنوان نباید مجوز ساخت و ساز صادر شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: شاهد آن هستیم که مالکان برای دستیابی به خواسته های خود درختان و حتی قنات ها را هم خشک می کنند، به این منظور که فکر می‌کنند با این روش برای باغ آن‌ها مجوز و پروانه صادر می شود.

امانی تصریح کرد: شناسنامه ای که در شورا و شهرداری برای این باغ ها صادر می شود ملاک کار برای صدور پروانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار باغ در مصوبه شورای شهر تهران دارای شناسنامه شده اند، گفت: اگرچه هنوز تعداد قطعی باغ های شهر تهران را نداریم، اما در کمیسیون باغ های شورای اسلامی شهر ۲ هزار باغ تایید شده اند و بخشی نیز در حال انجام است.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران افزود: این روند ادامه دارد تا همه باغ‌های شهر تهران دارای شناسنامه شوند، چراکه صدور پروانه با توجه به شناسنامه باغ خواهد بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين