امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ - ۹:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«خیالی از ایران»؛ از اسپانیا تا لهستان

به گزارش بابل نوین، زهرا صبری کارگردان شناخته شده تئاتر کشورمان که پیش از این عروسک‌های ۶ نمایشش در اسپانیا به نمایش در آمده بود، از برپایی این نمایشگاه در کشور لهستان خبرداد.

این کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکی گفت: ۱۲۰ عروسک کوچک و بزرگ از ۶ نمایش من با نام های ننه دلاور ، خانه برنارد آلبا ، هشت لحظه، طوطی پر، تا یک بشمار و زمین وچرخ از ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) در تئاتر ویلکی( Wielki ) شهر ورشو به نمایش در خواهند آمد.

وی ادامه داد: تئاتر ویلکی یکی از بزرگترین تئاتر های ورشو است که مرکز نمایش باله و اپرا به شمار می رود . نمایشگاه «خیالی از ایران» قرار است به مدت ۲ ماه در این محل برپا باشد.

صبری درباره برنامه ریزی برای این نمایشگاه نیز توضیح داد: وقتی نمایشگاه «خیالی از ایران» در شهر تولوسا اسپانیا برگزار شد عکس هایی از این نمایشگاه برای دوستان بین المللی گروه یاس تمام ارسال شد . آقای marekzurawski در لهستان که دبیر جشنواره ای نیز در این کشور است ، خیلی علاقه مند شد تا نمایشگاه عروسک ها در ورشو نیز برپا شود.

وی افزود: از سال گذشته تا کنون ۷ ماه پیگیری کرد تا اینکه براى برگزارى نمایشگاه درهفته ی اول مرداد ماه تمام عروسک ها از اسپانیا به ورشو پست شد.

زهرا صبری درباره بازگشت عروسک‌ها به ایران تصریح کرد: عروسک ها را از اسپانیا به ایران برنگرداندم چون در کشورم مکانی برای نگهداری آنها ندارم!

این کارگردان در ادامه به آغاز مراحل طراحی نمایشگاه پرداخته و توضیح داد: در ورشو یک خانم طراح شروع به طرح زدن برای نمایشگاه کرده و هر چند روز یک بار برای من طرح ها ارسال می شود تا تایید بگیرند. کار پیشرفت خوبی داشته و مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز ۲۷ شهریور برگزار خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين