امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری جشنواره انجیر در مازندران

چهارمین جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران پنج شنبه ۱۹ مردادماه در گلوگاه برگزار می‌شود.

به گزارش بابل نوین، پورفلاح مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از برگزاری چهارمین جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران در گلوگاه از ۱۹ تا ۲۳ مرداد در این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه چهارمین جشنواره انجیر گلوگاه با ۴۰ غرفه برپا می‌شود گفت: غرفه داران انواع انجیر تازه خوری، فرآورده‌های انجیر، صنایع تبدیلی و تکمیلی انجیر، محصولات فرآوری شده زراعی و باغی گلوگاه و صنایع دستی و میراث فرهنگی این شهرستان را عرضه می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه افزود: در حال حاضر طبق برآورد صورت گرفته مساحتی حدود ۱۵۰ هکتار باغات انجیر در شهرستان گلوگاه وجود دارد که حدود ۳۰ هکتار باغات تجمیعی و مابقی به صورت پراکنده در حاشیه جاده‌ها و مرزبندی اراضی کشاورزی کاشته شده است و سالیانه حدود هزار تن انجیر در این شهرستان برداشت می‌شود.

پورفلاح گفت: انواع انجیر گلوگاه شامل انجیر سفید، سیاه، ۳ فصل و انجیر سفید دیررس (انجیر پاییزه) است که انجیر سفید گلوگاه به دلیل کیفیت، مرغوبیت، ارگانیک بودن و طعم و مزه مطلوب از طرفدارن و مشتریان بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته مردم شهرستان گلوگاه از کاشت درخت انجیر به عنوان تعیین مرز بین اراضی کشاورزی خود استفاده می‌کردند، افزود: از دیگر کاربرد‌های درختان انجیر پراکنده در اطراف اراضی کشاورزی مصرف میوه، مرزبندی، سایه بان و استفاده از چوب خشک درخت انجیر به عنوان هیزم بوده است و همچنین از درخت انجیر در حاشیه زمین به عنوان بادشکن استفاده می‌شد تا وزش باد‌های شدید به محصولات کشاورزی آسیب نرساند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين