امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۱۴:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد شدید نماینده اهل تسنن از مراسم تحلیف

به گزارش بابل نوین، رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس با انتقاد از نحوه برگزاری و دعوت میهمانان به مراسم تحلیف رئیس‌جمهور، تأکید کرد که مردم ایران از هر قومی از حقوق مساوی برخوردارند.

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی نماینده تربت‌جام و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: مردم ایران از هر قومی از حقوق مساوی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات، مراسم تنفیذ و تحلیف با شکوه برگزار شد، افزود: بیش از ۱۰۰ هیأت خارجی، اقلیت‌های دینی، ورزشکاران‌، خوانندگان و هنرمندان در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری حضور داشتند، آیا این شرط انصاف است که برای نماینده اهل سنت ایران جا نبوده است؟

نماینده تربت‌جام در مجلس در ادامه تصریح کرد: کدام انسان با انصاف و با فهمی این پاسخ را از ما در خانه ملت می‌پذیرد که دلیل عدم حضور مولوی عبدالحمید در روز تحلیف به خاطر نبود جا بوده است؟

وی با بیان اینکه عزت ایران به حضور چند خارجی در کشور نیست و عزت ایران نشأت گرفته از یکپارچگی قومیت‌هاست، تأکید کرد: اگر عدم دعوت از مولوی عبدالحمید سوءمدیریت بوده، بنده از مردم ایران و اهل سنت عذرخواهی می‌کنم و هیأت رئیسه مجلس نیز باید از مردم دلجویی کند.

در ادامه این جلسه، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر رحیمی، توضیح داد: صبح امروز نیز آقای لاریجانی قبل و بعد از جلسه اعلام کرد به علت کمبود جا هیچ‌کدام از امامان جمعه به مراسم تحلیف دعوت نشده بودند و این بی‌احترامی و عدم توجه به اهل سنت نبوده است.

وی با بیان اینکه ما در مجلس به دنبال وحدت و همدلی هستیم، اظهار داشت: مولوی عبدالحمید و تمام قومیت‌ها اساس و پایه این مملکت و ارزشمند هستند./م

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين