امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۱۴:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نصیرزاده: نتایج ما به رسانه ها ربطی ندارد

هوشنگ نصیرزاده درباره موضوع شکایت این باشگاه از محسن فروزان گفت:« بله از این بازیکن شکایت کرده ایم و باید در کمیته انضباطی نسبت به حرفهایش پاسخگو باشد. »

به گزارش بابل نوین، مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد در روزهای اخیر طی چند مصاحبه جنجالی در کانون اخبار قرار گرفت.

هوشنگ  نصیرزاده ابتدا در رابطه با موضوع میان این باشگاه و محمد نصرتی که براساس گفته نصیرزاده خانه ای که گسترش فولاد در فصل قبل در اختیار این بازیکن با تجربه قرار را به باشگاه پس نمی دهد گفت: « هنوز موضوع ما با محمد نصرتی حل نشده است. به نظر من نصرتی خودش دنبال این است که این قضیه  را بیشتر کش بدهد.»

فروزان باید پاسخگو باشد
نصیرزاده همچنین درباره مصاحبه روز گذشته اش که گفته بود از محسن فروزان به خاطر اظهاراتش بعد از بازی پارس جنوبی مقابل گسترش فولاد شکایت کرده است نیز گفت: « ماجرا این است که محسن فروزان بعد از باخت تیم ما مقابل پارس جنوبی در مصاحبه اش گفت که من دلم برای زنوزی(رئیس باشگاه گسترش فولاد) می سوزد.»
نصیرزاده افزود: « ببینید این رسم وجود دارد که مربیان و بازیکنان قبلی استقلال و پرسپولیس در هرتیمی که باشند راجع به این دوباشگاه صحبت می کنند. اما من نمی فهمم که محسن فروزان چه ارتباطی با گسترش فولاد دارد که چنین مصاحبه ای می کند.»
او در ادامه گفت: « موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که برخی مواقع شکایات باشگاهها تظلم خواهی نیست بلکه آموزشی است. ما باید به این بازیکن و دیگر بازیکنان یاد بدهیم که حق ندارند درباره باشگاه دیگری مصاحبه کنند. نکته  دیگر این است که این مساله اصلا حقوقی نیست و کاملا اخلاقی است. مثل این است که در خیابان دو نفر دعوایشان شده و شما بدون اطلاع از ماجرا بروید در دعوا دخالت می کنند. درحالی که اصلا این موضوع به شما مربوط نیست. در چنین اتفاقاتی که برای ما و فروزان افتاده به نظر من باشگاه این بازیکن هم باید با او برخورد کند.»

نتایج ما به رسانه ها ربطی ندارد
هوشنگ نصیرزاده درباره انتقادات زیادی که اینروزها از عملکرد گسترش فولاد می شود نیز گفت: « رسانه ها موقعی می توانند راجع به یک باشگاه صحبت کنند که باشگاه از منابع دولتی استفاده کند و یا هواداران ناراضی باشند. این هوادار است که می تواند نتایج ما را پیگیری و جستجو کرده و یا اگرانتقادی دارد آن را بگوید. یا برخی رسانه ها که نقش نظارتی دارند باید نگران منابع دولتی باشند که احتمالا باشگاهی از آن استفاده کرده است. اما وقتی نه هواداران ما ناراضی هستند و نه از بودجه دولتی استفاده می کنیم دیگر رسانه ها نمی توانند بگویند که چرا می بازید.»
او اضافه کرد: « ما باشگاه خصوصی هستیم و برد و باختمان هم به خودمان مربوط است . رسانه ها می  توانند راجع به برد و باخت های پرسپولیس ، استقلال و سپاهان و…می توانیم نگران باشیم اما درباره تیم هایی مثل سپیدرود ، سیاه جامگان و گسترش فولاد که متعلق به بخش خصوصی هستند نه. کسی که نه هوادارا و نه مدیرتیم ما است چگونه می خواهد به نتایج این تیم انتقاد کند درحالی که اصلا به او ربطی ندارد. ما باید این را بدانیم که ماجرای بخش خصوصی با تیم های دولتی متفاوت است.  اگر تیم های سایپا و پیکان نتیجه نگیرند باید نگران شویم چون از بودجه عموممی استفاده کرده اند اما بازهم می گویم راجع به باشگاههای خصوصی چنین چیزی مصداق پیدا نمی کند.»

با یک آهنگ کنسرت نمی دهند
مدیرعامل گسترش فولاد درباره دو شکست این تیم در دو هفته ابتدایی لیگ برتر گفت: « با یک آهنگ کسی کنسرت نمی دهد و ما هم با یکی دو باخت به مشکل نمی خوریم. سپاهان از تیم ما بیشتر گل خورده است اما همه به نتایج گسترش فولاد انتقاد می کنند.»
او همچنین افزود: « تیم ما تیمی جوان است و هزینه ای که صرف خرید بازیکنان جوان کردیم در سال های آینده نتیجه خواهد داد. ما بنفشه نکاشته ایم که به سرعت گل بدهد، ما در اینجا درخت کاشته  ایم. تمام قراردادهای بازیکنان ما به غیر از یک بازیکن که قرارداد یکساله دارد (آندو تیموریان) ۲ تا ۵ ساله است. از همین جا اعلام می کنم که تیم ما به خاطر عملکردش در این فصل در نقل و انتقالات فصل آینده عملا حضور نخواهد داشت.»

دوبازیکن جدید می  گیریم
نصیرزاده گفت: « ما را اکنون ارزیابی نکنید و بگذارید چند هفته بگذرد.» او همچنین اضافه  کرد: « ما دوبازیکن دیگر می گیریم، یک بازیکن آسیایی و یک لیگ برتری.»
او درباره گزینه های گسترش فولاد گفت: « ما با یک بازیکن ازبکستانی صحبت کرده بودیم اما وقتی متوجه شدیم که این بازیکن در تیم ملی کشورش بازی نکرده از همان  فرودگاه به او گفتیم که سوار هواپیما نشود. با اینحال دنبال جذب دو بازیکن با کیفیت هستیم هرچند لوکا به بازیکنان جوان تیم ایمان دارد. لوکا یک مربی جسور و نترس است که می خواهد با همین جوان ها به  موفقیت برسد»

درآمدزایی کردیم

مدیرعامل این فصل گسترش فولاد درباره اقدامات مدیریتی اش در مدت حضورش در این باشگاه گفت: « ما یک سری صرفه جویی های خاص انجام دادیم. قراردادهای میلیاردی را کم کرده و معدل سنی تیم را پایین آوردیم. یکی از شیوه های درآمدزایی باشگاهها در تمام دنیا از نقل و انتقال بازیکن است که ما در این زمینه عملکرد خوبی داشتیم.»
نصیرزاده همچنین افزود:« ما آکادمی خیلی خوبی داریم و درحال حاضر همه بازیکنان تیم  های پایه با بزرگسالان تمرین می کنند. درحال حاضر در تمرینات ما ۴۰ بازیکن حضور دارند. امسال  در گسترش فولاد مهدی قائدی های زیادی داریم.»

راجع به برانکو با بوناچیچ حرف می زنم
لوکا بوناچیچ در یکی از آخرین مصاحبه هایش درباره برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات و هموطنش روی نیمکت پرسپولیس گفته بود:« شما باید باشگاه را در نظر بگیرید. هدایت بارسلونا خیلی راحت است. پرسپولیس مانند بارسلونا است. شما باید ببینید یک مربی در باشگاه‌های کوچکتر مانند مس کرمان چه نتایجی می‌گیرد. بابت زحمات و موفقیت‌هایی که برانکو ایوانکوویچ در ایران به دست آورده خسته نباشید و تبریک می‌گویم، اما نمی‌شود مقایسه کرد که چون برانکو در پرسپولیس نتیجه گرفته من هم باید در گسترش فولاد نتیجه بگیرم.»  نصیرزاده در پاسخ به این سوال که در شرایطی که معتقد است بازیکنان و مربیان نباید درباره بازیکنان و مربیان دیگر تیم ها صحبت کنند چه واکنشی به حرف های لوکا بوناچیچ خواهد داشت؟ گفت: «  من این مصاحبه را نخواندم اما فکر می کنم او خواسته مثالی بیاورد و چون با برانکو هموطن و هم زبان هستند این حرفها را زده است. اما ما هم باید اصول حرفه ای را رعایت کرده و من دراین رابطه  با لوکا حتما صحبت می کنم.»

این لوکا آن لوکا نیست!
لوکا بوناچیچ سرمربی این فصل گسترش فولاد به اخلاق تند و روحیه ای عجیب معروف است. نصیرزاده در این رابطه گفت: « نه این لوکای امروز آن لوکایی که می شناختید نیست. درواقع رفتارش خیلی بهتر شده و با بازیکنان هم ملایم تر از قبل است. من حتی در جلسه خصوصی که با هم داشتیم از او خواستم که دوباره همان لوکای سابق و سخت گیر شود.»

ما کودکستان نداریم
هوشنگ نصیرزاده در بخش پایانی حرف هایش در پاسخ به این سوال که با وجود مطرح کردن مسایلی چون جوانگرایی در گسترش فولاد این تیم ۹ بازیکن بالای ۲۵ سال دارد گفت: « شما باید تمام تیم ما را ببینید. بله درست است ما کودکستان یا مهدکودک بازنکرده ایم. اما درترکیب تیممان از بازیکنان جوان زیادی استفاده می کنیم. بازیکنانی مثل علیرضا ارجمندیان، علیرضا نقی زاده، حسین ابرقویی نژاد، عرفان افراز، علیرضا جودکی جوانانی هستند که در ترکیب تیم ما بازی کرده اند. اینکه مساله جوانی تیم ما را به این شکل و وارونه جلوه می دهند منصفانه نیست.»/م

منبع: ورزش سه

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين