امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابلکنار در نشست با اصحاب رسانه:

بزرگترین مسئولیت خبرنگاران درخواست مطالبات مردم از مسئولان است

امام جمعه بابلکنار در جمع اصحاب رسانه گفت: سعادت و شقاوت کشور به دست خبرنگاران رقم می‌خورد چون اطمینان، سواد و آرامش جامعه در دست خبرنگاران است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار در نشست خبری با اصحاب رسانه و مدیران کانال‌های فضای مجازی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران چشم تیزبین ملت، زبان گویا و گوش شنوای جامعه اسلامی ما و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.

وی افزود: خبرنگاران مشعل‌ روشن فکری، هدایت‌گری و بصیرت‌افزایی جامعه را بر عهده دارند و خبرنگار خوب خبرنگاری است که از خطر کردن نهراسد نهراسد.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: خبرنگاران همواره باید به دنبال کشف حقیقت در جامعه باشند و خدا محوری، عدالت‌خواهی و صداقت در انتشار اخبار از شاخصه‌های مهم یک خبرنگار است که باید موردنظر قرار دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: فضای مجازی در دنیای امروز شبانه روز در اختیار مردم قرار دارد و باید درست و هدفمند از آن استفاده شود، ضمن اینکه در آگاهی بخشی به مردم نقش بسزایی دارند در توسعه و افزایش اقتصاد کشور و توسعه فرهنگی و اجتماعی می‌توانند نقش ایفا کنند.

حجت‌الاسلام عباس بابائیان گفت: بزرگترین مسئولیت خبرنگاران مطالبات مردم از مسئولان است از این رو سعادت و شقاوت کشور به دست خبرنگاران رقم می‌خورد چون اطمینان، سواد و آرامش جامعه در دست خبرنگاران است.

وی تاکید کرد: در طول تاریخ همیشه این قلم‌ها و صاحبانش بوده‌اند که تحول آفرین بودند، قلم خبرنگاران باید بصیرت‌افزا، آگاهی دهنده و تحول آفرین باشد و پایه امور دین و دنیا به دو چیز بسته است قلم و شمشیر و باید این نکته را بگویم که  قدرت و زور قلم از قدرت و زور شمشیر هم بالاتر است.

امام جمعه بابلکنار با اشاره به وظایف خطیر خبرنگاران افزود: قلم خبرنگار می‌تواند سرنوشت جامعه را متحول کند پس پیگیر حق و عدالت در جامعه بودن از وظایف اصلی خبرنگاران محسوب می‌شود اگر همه خواب هستند خبرنگاران باید بیدار باشند.

وی ادامه داد: بخبرنگاران باید درصدد انتقال فرهنگ ناب باشند و خود خبرنگاران هم اگر بدانند چه جایگاه با عظمتی دارند دست از خبر رسانی بر نمی‌داشتند.

بابائیان با اشاره به رسالت های خبرنگاران در حوزه های مختلف گفت: خبرنگار متعهد به دمیدن روح تعهد در مردم است و انتقال آسیب‌های اجتماعی به مسئولان و مردم باید در این راه تبیین شود، مردم نیاز به آرامش دارند و نباید سواد اجتماعی و فرهنگی مردم را برهم بزنیم اگر واقعیات را مطرح کنیم و آموزه‌های دین را معرفی کنیم مردم خود بهترین تصمیم گیرنده هستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: تمام هدف خبرنگاران نباید منحصر به حاشیه باشد چون رسانه‌ها مثل داروخانه‌ای هستند که همه داروهای جامعه در آن وجود دارد و باید قبول کرد عمده آسیب‌هایی که ملت‌ها به آن مبتلا شدند از سوی سیاستمداران و قلم بدستان بود چون در وقت لازم خود حقایق را بیان نکردند، گرفتن مواجب و نشر اخبار غیر واقعی بزرگترین خیانت به مردم است.

وی یادآور شد: تجلیل از صاحبان قلم و اندیشه تجلیل از قرآن، پیغمبر و تجلیل از آموزه‌های دینی است چون قرآن و پیغمبر از قلم و دانش تمجید کردند.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به برخی از مسائل خلاف شان خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی اظهار کرد: همه باید پاسدار ارزش‌های اصیل انقلابی و اسلامی باشیم، نباید برخی از کانال‌ها در فضای مجازی و سایت‌های خبری تبدیل به مبلغین فرهنگ غربی و نقطه مقابل ارزش‌های دینی در جامعه ما باشند.

وی با انتقاد تند از عملکر دولت در زمینه کنترل فضای مجازی افزود: با وجود تعداد زیاد کانال‌ها و گروه‌های ضد اخلاقی و غیر شرعی در فضای مجازی جای تاسف دارد دولت به مساله فیلتر کردن کم توجهی می‌کند و این شایسته دولت اسلامی نیست.

امام جمعه بابلکنار در ادامه با تاکید بر پاسداشت زبان فارسی تصریح کرد: رهبر انقلاب بارها بر پاسداشت زبان فارسی تاکید کردند و پاسداشت زبان فارسی در نگارش مطالب خبری بسیار مهم است و باید به آن اهمیت داد.

وی ادامه داد: حرفه خبرنگاری بر اساس انسانیت است در حقیقت پیشرفت جامعه منوط به خبرنگاران و حفظ انقلاب در دست خبرنگاران متعهد است.

حجت‌الاسلام بابائیان با تشکر از رسانه‌هایی که اخبار نمازجمعه را پوشش می‌دهند افزود: نماز جمعه ارکان مهم، مولفه قدرت جامعه اسلامی و تجلی قدرت مردم است و همواره نماز جمعه به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم مردمی مطرح بوده که باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: به درستی رهبری نماز جمعه را یک قرار گاه فرهنگی نامیدند و هر کجا که نماز جمعه پایه گذاری شد برای آن مردم رفاه، آرامش، توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به ارمغان آورده است.

امام جمعه بابلکنار با اشاره به برگزاری سمینار و نشست هم اندیشی متخصصین و بزرگان بخش بابلکنار در سال های گذشته اظهار کرد: همچنان پس از گذشت چند سال از ظرفیت ایجاد شده در ان همایش استفاده ودر قالب کمیسیون های مختلف برای رشد منطقه برنامه ریزی می شود.

وی حضور ۱۱۵۰ نخبه در همایش نخبگان بابلکنار را ظرفیت بزرگی خواند و افزود: حدود ۱۰۰ پزشک در دسترس در منطقه وجود دارد که در کنار سایر برنامه های حوزه سلامت برنامه محوری سی شب سی مسجد را در ماه رمضان برای رفع مشکلات حوزه سلامت مردم منطقه با همکاری علوم پزشکی بابل برگزار می کنیم که در طول پنج سال بیش از بیست هزار نفر در منطقه ویزیت رایگان شده اند.

بابائیان ادامه داد: بازسازی و تجهیز بیمارستان شهر مرزیکلا که قبلا در حد یک درمانگاه کوچک کار می کرد نیز از مطالبات مردم منطقه بود که با پیگیری اینجانب و سایر مسئولان و همکاری ریاست علوم پزشکی بابل به نتیجه رسید و همچنان در حال تکمیل است.

وی در پایان با اشاره به بیانیه اخیر اجلاسیه ائمه جماعات مازندران گفت: در این بیانیه آسیب شناسی‌های مختلف مربوط به نمازجمعه و راهکارهای حضور حداکثری مردم در این فریضه عبادی سیاسی بررسی و بر استفاده از ظرفیت‌های بسیج به عنوان یک نماد انقلابی پویا و موثر در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید شد که امیدواریم با کمک سردار بابایی فرمانده محترم سپاه کربلا و جهت‌دهی به حلقات صالحین این مجموعه در این راستا شاهد پررنگ‌تر برگزار شدن این فریضه باشیم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين