امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۸:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تقی‌زاده: تمرینات پرفشاری را سپری می‌کنیم/ اشتباهات اندونزی را در مصر تکرار نمی‌کنیم

به گزارش بابل نوین، رحمان تقی‌زاده  درباره شرایط تیم ملی امید پیش از اعزام به مسابقات والیبال قهرمانی امیدهای جهان گفت: در دو نوبت صبح و عصر تمرینات فشرده‌ای را پشت سر می‌گذاریم و در تلاشیم با حداکثر آمادگی راهی مسابقات قهرمانی امیدهای جهان بشویم.

وی افزود: بعد از بازگشت از اندونزی چهار روز استراحت کردیم و بعد از آن از روز دوشنبه تمریناتمان را آغاز کردیم. این تمرینات تا صبح روز اعزام ادامه خواهد داشت و در نهایت شنبه شب راهی مصر می‌شویم.

کاپیتان تیم والیبال امید ایران درباره برخی تغییرات در روند قوانین مسابقات قهرمانی جهان که اخیرا توسط فدراسیون جهانی اعمال شده است، اظهار داشت: این قوانین به شکلی است که ست‌ها به جای ۲۵ امتیاز تا امتیاز ۱۵ ادامه خواهد داشت و هر تیمی که به پیروزی در چهار ست دست پیدا کند برنده مسابقه است. بر اساس این قانون جدید سبک تمرینات ما تغییر کرده است و سیچلو در تلاش است تمرینات را به سمت و سویی هدایت کند که با سبک جدید مسابقات هم‌خوانی پیدا کند.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه تمرکز کادر فنی روی دو موضوع دریافت و اسپک است، گفت: به اعتقاد سیچلو و بر مبنای مسابقات قهرمانی آسیا، نقطه ضعف عمده تیم ما دریافت است و تمرینات بیشتر روی این بخش تمرکز دارد. در این مدت درتلاشیم این زمینه را تقویت کنیم تا اشتباهاتمان در اندونزی را در مصر تکرار نکنیم.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد چند بازی دوستانه در مصر و پیش آغاز مسابقات داشته باشیم که قطعا به بهتر شدن ما کمک خواهد کرد. البته هنوز برگزاری این مسابقات با حریفان تدارکاتی قطعی نیست.

تقی‌زاده درخصوص بازدید داورزنی، سرپرست فدراسیون والیبال و معاون وزیر ورزش از تمرینات تیم امید گفت: داورزنی با ما صحبت کرد و از ما خواست با تمام توان بازی کنیم و در نبرد جهانی مصر برای پیراهن کشورمان بجنگیم. به اعتقاد داورزنی بازی با اندونزی و شکست در آن مسابقه یک حادثه بود و اگر تیم ایران چند بار دیگر با اندونزی بازی می‌کرد قطعا شکست نمی‌خورد. حضور داورزنی در تمرینات والیبال به ما انگیزه داد و امیدواریم با کسب نتایج خوب در مصر بتوانیم زحمات وی را جبرا ن کنیم.

فرمول مسابقات جهانی والیبال دشوار است

کاپیتان تیم ملی امید درباره حریفان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، گفت: باید به مصاف ۵ تیم همرگروه خود برویم و تنها دو تیم نخست این گروه به جمع ۴ تیم برتر مسابقات راه پیدا می‌کند. فرمول مسابقات سخت است اما ما برای پیروزی به هر مسابقه پا می‌گذاریم و در تلاشیم که از نام والیبال ایران در این نبرد جهانی دفاع کنیم. مسابقات اندونزی تجربه بالایی برای ما به همراه داشت و امیدوارم بتوانیم از تجربه این مسابقات بهره ببریم.

تقی‌زاده درباره وضعیت سلامتی خودش و دیگر بازیکنان تیم زیر ۲۳ سال گفت: به جز جواد کریمی که آسیب‌دیدگی دارد و رفته رفته به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد، باقی بازیکنان در وضعیت خوبی هستند و آسیب‌دیدگی خاصی ندارند. البته فشار تمرینات زیاد است و این کمی بدن بازیکنان را خسته کرده است که البته با توجه به فشردگی مسابقات این فشار تمرینی نیاز است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين