امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۲۰:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کرانچار: حاج‌صفی با توصیه برخی افراد و برای استحکام جایگاه در تیم ملی از سپاهان رفت

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به این نکته اذعان کرد که نقاط ضعف تیمش در دیدار مقابل پدیده مشخص شده است.

به گزارش بابل نوین، زلاتکو کرانچار در نشست خبری پیش از بازی سپاهان اصفهان – پارس جنوبی جم، اظهار داشت: در ابتدا روز خبرنگار را تبریک می‌گویم. در مورد شرایط تیم‌مان نیز باید بگویم در فاز دفاعی یکسری ضعف‌ها مقابل پدیده داشتیم و نقاط ضعف‌مان مشخص شد. طبیعتاً تلاش کردیم این ضعف‌ها را برطرف کنیم و با آمادگی به این بازی برسیم.

وی با یادآوری اینکه «پارس این فصل را خوب شروع کرده و سرشار از انگیزه است»، تصریح کرد: ما به‌عنوان شیرهای زخمی به مصاف پارس جنوبی می‌رویم و امیدواریم چشم‌های‌مان را باز کنیم. انتظار داریم اشتباهی از جانب ما رخ ندهد. امیدواریم ایده‌های مدنظر را در بازی پیاده کنیم. می‌دانیم پارس جنوبی بازیکنان خوبی دارد و اینکه این تیم کامل باشد یا نه فردا مشخص می‌شود. امیدواریم اشتباهات بازی گذشته را اصلاح کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این پرسش که برای بازگشت روحیه شاگردانش چه اقداماتی صورت داده است، گفت: از نظر روانی آنالیز بسیار مثبتی را انجام دهیم و اشتباهات فاحش بازی گذشته را به بازیکنان گوشزد کردیم. بیشتر تاکید را روی بحث دفاع تیمی انجام داده‌ایم. نه فقط روی خط دفاعی، بلکه روی خطوط میانی و حمله هم کار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ما با وجود تساوی هفته نخست مقابل سایپا در هفته گذشته گامی رو به عقب برداشتیم. امیدوارم در دیدار این هفته از شانس‌های گلزنی‌مان استفاده کنیم و پیروز میدان شویم.

سرمربی تیم سپاهان درباره وضعیت لی اولیویرا، دروازه‌بان این تیم و مصدومیت او تصریح کرد: در حال حاضر او در حال ترمیم مصدومیتش است و دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارد. قطعاً اولیویرا در بازی فردا حضور نخواهد داشت. این بازیکن در ناحیه عضله پای خود دچار کشیدگی شده است و ۲۰ روز نیاز به زمان دارد تا به میادین برگردد. امیدواریم بتواند در بازی مقابل سپاهان درون دروازه ما بایستد.

کرانچار درباره تیم پارس جنوبی جم و شرایط این تیم خاطرنشان کرد: پارس جنوبی جم در بازی مقابل پیکان در همان دقایق اولیه کار را تمام کرد و موفق شد سه گل به حریفش بزند. این تیم در هر دو بازی گذشته خود کیفیت بسیار بالایی را نشان داده و بر اساس همین کیفیت هم توانسته است نتایج خوبی به دست بیاورد. فردا با تمام قدرت به مصاف این تیم خواهیم رفت.

وی در پاسخ به این سوال که «به‌نظر می‌رسد مهرداد صدقیان درون دروازه‌ عملکرد مطمئنی ندارد، آیا از این موضوع نگران نیستید؟»، تصریح کرد: جای نگرانی برایش نیست. در بازی با سایپا یک عکس‌العمل خارق‌العاده داشت و اجازه نداد بازنده شویم. در بازی دوم درست است که چهار گل دریافت کرد، اما روی تمام گل‌ها مقصر نبود. ممکن است صدقیان در گل دوم مقصر باشد، اما در سایر گل‌ها و به خصوص در گل اول، یک توپ ساده از زیر پای مدافعان ما رد شد. بازیکنان ما مراقب مهاجمان حریف بودند، اما در نهایت با اشتباهات زنجیره‌ای در تمامی خطوط گل خوردیم. جای نگرانی برای صدقیان نمی‌بینم. او از لیگ دسته یک به تیم ما اضافه شده و در همه رده‌های سنی سپاهان بازی کرده است. او ارزش سرمایه‌گذاری را دارد و می‌تواند یکی از آینده‌های سپاهان باشند.

سرمربی سپاهان درباره هماهنگی ساسان انصاری با سایر بازیکنان این تیم نیز گفت: تا جایی که به او مربوط می‌شود، در همه اردوها حضور داشت. تصور می‌کردیم که سه بازی محروم باشد، چون دقایق کمتری را بازی کرده است. او به‌عنوان مهاجم خودش را با نیازهای سپاهان وفق داده است. انصاری در بازی‌های قبلی خوب تغذیه نشد. آن‌طور که انتظار داشتم، بقیه بازیکنان نتوانستند موقعیت‌های خوبی را برای او فراهم کنند.

«مروان حسین به‌زودی به سپاهان ملحق می‌شود»، کرانچار با بیان این جمله، یادآور شد: امیدوارم مروان حسین در بازی آخرش که امروز برگزار می‌شود، مصدوم نشود. تا جایی که من تأییدیه گرفتم، او شنبه به سپاهان ملحق می‌شود. پس از بازگشت از عراق می‌توانیم از او استفاده کنیم. مروان در لیگ عراق خیلی خوب بازی کرد. او از بازی با ذوب‌آهن در هفته چهارم می‌تواند به تیم اضافه شود. ما تمام کمک‌های‌مان را به مروان می‌کنیم تا بتواند ارزش خودش را به نمایش بگذارد.

وی پس از مواجه شدن با سوال خبرنگاری که از او درباره محرومیت احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی از حضور در اردوی‌های تیم ملی پرسید، گفت: من اطلاعات کافی از نکات آیین‌نامه فدراسیون ندارم. آن‌طور که من مطلع ، آنها مقابل یکی از باشگاه‌های رژیم صهیونستی بازی کردند. من در جایگاهی نیستم که در این باره پاسخگو باشم. بهتر است که این سوال از کارلوس‌ کی‌روش پرسیده شود که سرمربی تیم ملی است. فدراسیون صاحب اختیار است که یک نفر را تعلیق یا رفع تعلیق کند. ما تمام اقدامات را به عمل آوردیم و اراده کامل را برای حفظ حاج صفی داشتیم، اما او با توصیه برخی‌ها تصمیم گرفت که خارج از کشور برود و جایگاهش را در تیم ملی مستحکم‌ کند که این هزینه‌بر است.

سرمربی سپاهان در ادامه صحبت‌های کنایه‌آمیزش، عنوان کرد: من تعجب‌زده هستم از آقایان واسطه‌ها، تعجب زده هستم از آقایانی که با توصیه‌ برخی‌ها بازیکنان ما را به خاطر مستحکم کردن جایگاه‌شان به خارج از کشور می‌برند؛ آن هم بدون گنجاندن بندی در قرارداد آنها که بازیکنان ما نتوانند در مقابل تیم‌های رژیم صهیونستی بازی کنند. اگر چنین بندی توسط واسطه‌ها در قرارداد آنها قرار می‌گرفت، فدراسیون فوتبال می‌دانست که چطور باید عکس‌العمل نشان بدهد. اگر آقایان واسطه‌ها چنین بندی در قرارداد حاج‌صفی و شجاعی هم قرار می‌دادند، این حوادث برای بازیکنان ما رخ نمی‌داد./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين