امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۱۹:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران ۳ – کره جنوبی صفر / آغاز پرقدرت شاگردان کولاکوویچ

به گزارش بابل نوین، روز دوم رقابت‌های والیبال انتخابی قهرمانی جهان به میزبانی اردبیل برگزار شد و تیم ملی کشورمان در اولین دیدار خود به مصاف تیم کره جنوبی رفت.
شاگردان ایگور کولاکوویچ در حضور تماشاگران پرشور اردبیلی موفق شدند با حساب ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر۱۰، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۸ تیم کره جنوبی را شکست دهند و اولین بازی خود را با برد پشت سر بگذارند.

 

ست اول این مسابقه کاملاً یک طرفه بود و شاگردان ایگور کولاکوویچ توانستند به سرعت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۰ کره جنوبی همیشه مدعی را شکست دهند. تیم حریف تا حدود زیادی تحت تاثیر شرایط سالن مسابقه و البته درخشش ستاره های ایران قرار گرفته بود و حرف چندانی برای گفتن نداشت.
در ست دوم کار کمی برای ایران سخت شد؛ بازی تا امتیاز ۱۲ مساوی پیش رفت، اما پس از آن بلندقامتان ایران اختلاف را زیاد کردند و توانستند در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. اواخر ست دوم کره ای ها بسیار پرتلاش ظاهر شدند و کار را برای شاگردان کولاکوویچ سخت کردند. ست دوم هم در نهایت با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

برتری ایران در ست سوم هم ادامه داشت. از همان ابتدا ستاره های ایران توانستند اختلاف مطمئنی با حریف قدرتمند خود ایجاد کنند. نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۰ به سود ایران شد که این اختلاف امتیاز حاصل بازی هماهنگ ایران و البته اشتباهات کره ای ها بود. سرمربی کره تغییرات زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا شاید اختلاف را کمتر کند، اما تعویض های وی هم بی فایده بود ست سوم را هم ایران به نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود خود تمام کرد تا این بازی در مجموع ۳ بر صفر به سود ایران خاتمه پیدا کند.

 

رقابت های انتخابی مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ جهان از ۱۹ تا ۲۳ در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار می شود.
تیم های ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابت ها به مصاف هم می روند و در نهایت دو تیم برتر راهی رقابت های قهرمانی جهان که سال آینده به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود، راه پیدا خواهد کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين