امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سه‌شنبه؛ رئیس‌جمهور به مجلس می‌آید/ پخش مستقیم جلسات رأی اعتماد به کابینه از شبکه خبر

به گزارش بابل نوین، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در روز سه‌شنبه جاری (۲۴ مرداد ماه) برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش در صحن علنی مجلس گفت: حجت‌الاسلام روحانی دو ساعت و نیم زمان دارد تا برنامه‌ها و خط مشی دولت دوازدهم را برای وکلای ملت تشریح و از کابینه پیشنهادی‌اش دفاع کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: پس از سخنرانی رئیس‌جمهور، ۵ نماینده مخالف و ۵ نماینده موافق کلیات برنامه‌ها و خط مشی دولت دوازدهم هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق سخنرانی خواهند کرد، هر یک از نمایندگان موافق و مخالف کلیات کابینه پیشنهادی می‌توانند تمام یا بخشی از زمان ۱۵ دقیقه‌ای خود را به نمایندگان دیگر هم واگذار کنند.

نعمتی با بیان اینکه پس از سخنرانی موافقان و مخالفان کلیت کابینه پیشنهادی، مجلس وارد بررسی صلاحیت و برنامه‌های تک‌تک وزرای پیشنهادی بر اساس حروف الفبا می‌شود، گفت: جلسات رأی اعتماد به کابینه پیشنهادی به صورت زنده و مستقیم از شبکه خبر پخش خواهد شد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: جلسات علنی مجلس از روز سه‌شنبه در ۲ شیفت کاری برای بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی برگزار می‌شود، صبح روز پنج‌شنبه (۲۶ مرداد ماه) هم مجلس نشست علنی خواهد داشت اما برگزاری جلسه علنی نوبت عصر پارلمان در این روز بستگی به رأی وکلای ملت دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين