امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ - ۱۰:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس اتحادیه مرغ‌ و تخم‌مرغ مرکز مازندران مطرح کرد

گرما و آنفلو‌آنزای مرغی، عوامل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مازندران

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، گرما و آنفلوآنزای مرغی سال گذشته را از عوامل اصلی افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ طی ماه‌های اخیر عنوان کرد.

به گزارش بابل نوین،کامران هاشمی در گفت‌وگو با مازند اصناف اظهار کرد: قیمت امروز توزیع مرغ در بازار مرکز مازندران ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت عرضه ۸ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی افزود: در حال حاضر شاهد ثبات قیمت بازار مرغ هستیم و دچار کاهش یا افزایش قیمت محسوسی نیستیم.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در خصوص قیمت تخم مرغ، بیان کرد: قیمت توزیع تخم مرغ در بازار امروز شنبه ۲۱ مرداد، ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت عرضه در خرده فروشی‌ها از ۱۱ هزار و ۵۰۰ الی ۱۲ هزار تومان است.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص افزایش بی‌رویه قیمت تخم مرغ علی‌رغم فصل تابستان و کاهش مصرف آن، خاطرنشان کرد: گرمای بی‌سابقه هوا و همچنین آنفلوآنزای مرغی سال قبل، از یک سو موجب کاهش ظرفیت نگهداری مرغداری‌ها و از سویی دیگر موجب از بین رفتن تعداد قابل توجهی از گله‌های مرغی شده که در نهایت موجب کاهش ظرفیت تولید و گرانی‌های سال‌جاری مرغ و تخم مرغ شده است.

وی در پایان اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه دیگر و با کاهش دمای هوا، شاهد بازگشت قیمت تخم مرغ و همچنین مرغ به وضعیت تعادل باشیم./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين