امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ده داستان پرفروش در هفته سوم مردادماه

زندگی،جنگ و دیگر هیچ ترجمه لیلی گلستان به فهرست پرفروش‌ها راه یافت

«زندگی و جنگ و دیگر هیچ» گزارش روایی توصیفی بلند اوریانا فالاچی با ترجمه لیلی گلستان توجه مخاطب‌ها را جلب کرده است. این رویداد متاثر از سخنرانی اخیر لیلی گلستان در «تداکس تهران» است. او در این سخنرانی که ویدئو آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد، از تجربه‌های زندگی وترجمه‌هایش گفت.

به گزارش بابل نوین، «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» پنجاه سال پیش به قلم لیلی گلستان به فارسی ترجمه شد. در نشر امیرکبیر منتشر شد. این مترجم اخیرا از خاطره ترجمه این کتاب گفت و کنجکاوی مخاطب‌ها نسبت به این کتاب تحریک شد. اوریانا فالاچی – روزنامه‌نگار  سرشناس – در این اثر از جنگ ویتنام گزارش می‌دهد. روایت مستند، توصیف‌های تاثیر‌گذار و خلاقانه این اثر را به کتابی محبوب بدل کرده است. این اثر تاکنون ده‌ها بار تجدید چاپ شده است.

کتاب‌های «ملت عشق» اثر الیف شافاک، ترجمه ارسلان فصیحی،«دختری که‌رهایش کردی» اثر جوجو مویز ترجمه کتایون اسماعیلی، «سیزده دلیل برای این که…» اثر جی اشر، ترجمه فرمهیر امیردوست سه عنوان پرفروش در هفته گذشته هستند.

«قهوه سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از انتشارات نیماژ، «عامه پسند» نوشته چارلز بوکفسکی با ترجمه پیمان خاکسار و احسان نوروزی از نشر چشمه، «زندگی جنگ و دیگر هیچ» نوشته اوریانا فالاچی با ترجمه لیلی گلستان امیرکبیر (دانش امروز).

«سه‌شنبه‌ها با موری» نوشته میچ آلبوم با ترجمه  محمود دانایی از انتشارات صبح صادق، «جز از کل» نوشته استیو تولز با ترجمه پیمان خاکسار از نشرچشمه، «وقتی نیچه گریست» نوشته اروین یالوم با ترجمه سپیده حبیب از نشر قطره و «شرط‌بندی روی اسب مسابقه و داستان‌های دیگر» نوشته امیرحسین‌خورشیدفر از نشر ثالث، عناوین دیگر کتاب‌های پرفروش‌ این هفته هستند.

این گزارش بر اساس اطلاعات دریافتی از کتاب‌فروشی‌های چتر، جیحون، پردیس کتاب مشهد، همیشه، شهرکتاب گرگان، گلفام اصفهان، چشمه کریم‌خان، سوره مهر انقلاب، اختران، افشین بوشهر، امیرکبیر و اسفند شیراز، شهرکتاب الف گردآوری و تنظیم شده است.

 

جدول پرفروش­های رمان در هفته سوم مرداد
ردیف عنوان کتاب نویسنده / مترجم ناشر قیمت
(تومان)
درباره کتاب
۱ ملت عشق الیف شافاک/ ارسلان فصیحی ققنوس ۳۳۰۰۰  پرفروش‌ترین رمان ترکیه که به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است این اثر روایت­ زندگی یکنواخت زنی است در غرب که درگیر اندیشه‌های عرفانی شرق می‌شود. ملت عشق روایتی موازی است از زندگی یک خانواده آمریکایی و زندگی شمس تبریزی
۲ دختری که رهایش کردی جوجو مویز/ کتایون اسماعیلی میلکان ۳۰۰۰۰ در بخشی از کتاب نوشته شده است: «می‌دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشتت می‌سپری؟ یه جورایی بهت خوشامد می‌گه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌اومد. به زودی می‌تونستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم می‌رسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، …
۳ ۱۳ دلیل برای این‌که.. جی اشر/ فرمهر امیردوست میلکان ۲۰۰۰۰ اگه بتونین فکرهای بقیه رو بشنوین، چیزهایی رو می‌شنوین که واقعی هستن و چیزهایی که کاملا بی‌ربطن و اصلا نمی‌فهمین کدومشون کدومه. دیوونه می‌شین. کدومش راسته؟ کدومش نیست؟ هزار فکر هست، ولی اصلا یعنی چی؟ … گاهی فکرهایی می‌کنیم که خودمون هم درک‌شون نمی‌کنیم. فکرهایی که حتا واقعی هم نیستن – واقعا اون‌طوری که حس‌شون می‌کنیم – ولی به هر حال تو ذهن‌مونن، چون فکر کردن به‌شون جالبه.
۴ قهوه سرد آقای نویسنده روزبه معین نیماژ ۲۰۵۰۰ داستان زندگی یک روزنامه‌نگار و نویسنده است که از خاطره کودکی نویسنده آغاز می‌شود؛ زمانی که او عاشق دختری بود که ۱۵ سال از خودش بزرگ‌تر است
۵ عامه پسند چارلزبوکفسکی/
پیمان خاکسار و احسان نوروزی
چشمه ۱۷۰۰۰ این کتاب ماجرایی پلیسی دارد و در آن جنایتی اتفاق نمی‌افتد و برخلاف سایر رمان‌های پلیسی، شخصیت کار‌آگاه در این رمان انسانی زیرک و توانا نیست. بلکه پیرمردی کم‌توان است و فقط به کمک شانس و دیگران موفق می‌شود وظیفه‌ی خود را انجام دهد.
۶ زندگی جنگ و دیگر هیچ اوریانا فالاچی/ لیلی گلستان امیرکبیر (دانش امروز) ۲۵۰۰۰ زندگی، جنگ و دیگر هیچ نمایش‌گر یک سال از زندگی فالاچی است. او این کتاب را در پاسخ خواهر کوچکش که پرسیده بود: «زندگی یعنی چه؟» نوشته است. پاسخ این سوال را در نبردها، زد و خوردها، وحشیگری‌ها،‌ و مرگ در ویتنام جستجو کرده است. این کتاب برنده جایزه بانکارلا سال ۱۹۷۰ شد.
۷ سه‌شنبه‌ها با موری میچ آلبوم/ محمود دانایی صبح صادق ۱۳۵۰۰ هر صفحه از این کتاب اعجاب‌برانگیز، از گرمای عشقی بی‌پیرایه می‌درخشد (رابی هرولد کوشنر)، این کتاب گنجینه‌ای شگفت‌انگیز است. کتابی است که اخلاقیات را در انسان غنی می‌بخشد و بصیرت هدیه می‌کند (دکتر برنی سیگال)، این داستانی حقیقی است که می‌درخشد و شما را تا ابد با پس تابش نور خود گرم نگه می‌دارد.
۸ جز از کل استیو تولز/ پیمان خاکسار چشمه ۵۲۰۰۰ اولین رمان نویسنده استرالیایی، استیو تولتز است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب در مدت زمان ۵ سال نوشته شده و در همان سال انتشار توجه زیادی را معطوف خودش کرد و نامزد دریافت جایزه بوکر شد.
۹ وقتی نیچه گریست اروین یالوم /سپیده حبیب قطره ۳۳۰۰۰ وقتی نیچه گریست آمیزه‌ای است از واقعیت و خیال، جلوه‌ای از عشق، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده نوزدهم و در آستانه‌ زایش دانش روانکاوی.
۱۰ شرط‌بندی‌روی اسب‌مسابقه و داستان‌های دیگر امیرحسین خورشیدفر ثالث ۲۰۰۰۰ شاپور صبری، شخصیت اصلی داستان‌های «شرط‌بندی روی اسب مسابقه» معلم نقاشی است؛ شخصیتی که در بزنگاه عشق ورزیدن‌ها، نامرادی‌ها، خباثت‌ها و خوش‌اقبالی‌هایش، ماجراجویی‌های ذهنی خود را دنبال می‌کند.


ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين