امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۰:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده سپاه کربلا مازندران:

بسیج نه متصدی و نه صاحب‌کار است/ آماده خدمت‌رسانی به فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی هستیم

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه بسیج نه متصدی و نه صاحب‌کار است، گفت: به هر کدام از فعالان اقتصادی که علاقمند به فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی باشند آماده ارائه خدمت‌رسانی هستیم.

به گزارش بابل نوین، سردار محمدحسین بابایی طی گفت‌و گویی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی زمینه‌های متعددی دارد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر بیشترین تلاش بسیج روی بحث غذا و داروهای گیاهی بوده است که هر سال نواقص کارش را برطرف و کار را کامل‌تر می‌کند.

وی افزود: امسال به مرحله خوشه‌بندی و قطب‌بندی تولیدات اقتصاد مقاومتی در هر شهرستان و منطقه رسیده‌ایم تا بتوانیم با ایجاد یک شبکه تولیدات اقتصاد مقاومتی بسیجیان را به فایده، سود و بازار منتج کنیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه جوانان علاقمند به فعالیت تولیدی در عرصه اقتصاد مقاومتی، می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی از شرایط آموزش، پشتیبانی و حمایت‌هایی که برای آنها فراهم شده بهره‌مند شوند، تصریح کرد: علاوه بر ارائه تسهیلات، تسهیل در برخی امورات اداری و دولتی نیز توسط بسیج سازندگی به عنوان پشتیبان فعالان اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.

بابایی شیوه کار بسیج را با شیوه کار دولت در توجه به اقتصاد مقاومتی متفاوت و غیرمنتطبق دانست و خاطرنشان کرد: نگاه دولت نگاه کلان و حمایت از شهرک‌های صنعتی و صنایع بزرگ است اما بسیج به این بخش ورود پیدا نکرده است و در بحث صنایع کوچک زودبازده و مشاغل خرد خانگی فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: چون از نظر شیوه با دولت متفاوت هستیم، نتوانستیم هم‌افزایی ایجاد کنیم اما بعضی از دستگاه‌های مرتبط دولتی مانند فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی در بعضی موضوعات مانند دامپروری و شیلات در حدی که مقررات به آنها اجازه داده همکاری داشته‌اند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در مورد طرح پایش صنایع توسط بسیج صنعت و معدن گفت: این طرح در ابتدای شروع کار است که با استقبال شهرک‌های صنعتی و صاحبان صنایع هم روبرو شده اما الان برای ارائه گزارش پیشرفت کار زود است.

این مسؤول هدف از طرح پایش صنایع توسط بسیج صنعت و معدن را شناسایی ظرفیت‌ها، کم کردن هزینه‌ها و تهسیل مسیر برای راه‌اندازی و احیای مجدد صنایع دانست و اضافه کرد: خیلی از مشکلات پیش روی صنایع و معادن استان با روحیه جهادی و با در نظر گرفتن امکانات و مدیریت کارآمد، انقلابی و متدین در درون صنعت قابل حل است.

بابایی در پایان با بیان اینکه بسیج نه متصدی و نه صاحب‌کار است، گفت: هدف اصلی بسیج در ورود به مشکلات صنعت و معدن تسهیل‌گری است و هر کدام از فعالان اقتصادی که علاقمند به فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی باشند آماده ارائه خدمت‌رسانی هستیم.

منبع: بلاغ مازندران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين