امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۱۱:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکا: هیچ پیشرفتی در تلاش‌ها برای حل بحران قطر نداشته‌ایم

به گزارش بابل نوین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت هیچ پیشرفتی در تلاش‌های کشورش برای حل بحران قطر محقق نشده است.

به نقل از شبکه الجزیره، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه کشورش هیچ پیشرفتی در تلاش‌هایش برای حل بحران خلیج فارس محقق نکرده، تاکید کرد: واشنگتن امید خود را از دست نداده است و ممکن است نتایج این تلاش‌ها از طریق گفت‌وگوی مستقیم میان طرف‌های درگیر بحران مشخص شود.
وی هشدار داد که طولانی شدن بحران می‌تواند توجهات را از مبارزه با تروریسم که تهدید منطقه‌ای خطرناکی به شمار می‌رود، بازدارد.
اظهارات نویرت بعد از گذشت چند روز از بازگشت دو فرستاده آمریکایی از سفر به کشورهای خلیج فارس بیان شد که نتایج آن هنوز مشخص نشده است. قطر از سوی عربستان، مصر، بحرین و امارات به دخالت در امور آنها و حمایت از تروریسم متهم شده که به قطع روابط این کشورها با دوحه انجامیده است.
این دو مسئول آمریکایی پیشتر با هدف منصرف کردن کشورهای محاصره کننده قطر از ۱۳ درخواست مطرح شده از سوی آنها که با مخالفت قطر روبرو شد، به کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کردند.
این سفر همچنین با هدف درخواست از این کشورها برای پذیرش نقشه راهی که وزیر امور خارجه آمریکا با در نظر گرفتن شش اصل مطرح شده از سوی کشورهای محاصره کننده از جمله اصل مبارزه با تروریسم، آماده کرد، انجام شد.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين