امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۱۲:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون بهزیستی مازندران خبر داد

رتبه هشتم مازندران در تعداد زنان سرپرست خانوار

معاون بهزیستی مازندران گفت: 2 میلیون و 557 هزار و 179 زن سرپرست خانوار در کشور وجود داشته که مازندران رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بابل نوین، فاطمه پورفاطمی در سومین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: زنان سرپرست‌خانوار قشر آسیب‌پذیر جامعه بوده چون بیشتر آنها در سن میانسالی و درآمدشان هم از مردها کمتر است.

وی افزود: طی ۵ دهه گذشته تعداد زنان سرپرست‌خانوار در حال افزایش بوده که در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۱۷۹ زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد و مازندران رتبه هشتم را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

معاون بهزیستی مازندران یادآور شد: ۱۰۰ هزار و ۳۴۳ زن سرپرست خانوار در استان وجود دارد که ۳٫۹۲ درصد سهم کشور را تشکیل می دهند.

پورفاطمی خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و ۴۱ هزار نفر هم تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی گفت: ۵۶ درصد از زنان سرپرست‌خانوار در استان تحت پوشش بوده و از ۴۴ درصد دیگر اطلاعی در دست نیست.

معاون بهزیستی مازندران خاطرنشان کرد: پیشگیری از افزایش تعداد زنان سرپرست‌خانوار و وقوع و شدت آسیب‌های اجتماعی، کاهش آسیب و بهبود و توانمندسازی در مقوله زنان سرپرست‌خانوار از برنامه‌های مهم بهزیستی است.

وی در خصوص کنوانسیون حقوق کودکان گفت: در کنوانسیون حقوق کودک سن زیر ۱۸ سال جز کودکان محسوب شده و به همه مواردی همچون مسائل دینی، مهارت‌های زندگی که در رشد همه‌جانبه کودکان تاثیرگذار است باید توجه شود.

پورفاطمی تصریح کرد: حدود ۸۵۰ مهد کودک در استان وجود دارد که سالانه حدود ۳۰ هزار کودک در این مهد کودک‌ها آموزش می‌بینند.

وی افزود:با توجه به ایجاد کنوانسیون حقوق کودک در استان دستگاه‌های ذیربط با توجه به ظرفیت خود می‌توانند در ارتباط با حوزه‌های آسیب‌های مختلف کودکان تأثیرگذار باشند./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين