امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۴:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سفیر ایران در اردن:

تمام تلاش خود برای جلوگیری از برگزاری کنفرانس آمریکایی –اسرائیلی را انجام می‌دهیم

سفیر ایران در اردن در دیدار با هیأت فلسطینی‌های مقیم خارج اعلام کرد تهران با توجه به روابط نزدیکی که با کشورهای آفریقایی دارد تلاش می‌کند جلوی برگزاری کنفرانس موسوم به کنفرانس آمریکایی –اسرائیلی را بگیرد.

به گزارش بابل نوین، هیأتی از کمپین مقابله با «کنفرانس آمریکایی –اسرائیلی» (کمپینی که در کنفرانس مردمی فلسطینی‌های مقیم خارج شکل گرفت) با «مجتبی فردوسی پور» سفیر ایران در اردن دیدار کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «فلسطین‌الیوم»، هیأت مذکور درباره خطرات این کنفرانس برای آرمان فلسطین و کشورهای حامی آن توضیح دادند و پرونده‌ای را درباره این کنفرانس و تاثیرات منفی آن تقدیم سفیر ایران کردند.

سفیر ایران پس از شنیدن اظهارات هیأت مذکور، پیشنهاداتی در جهت تلاش برای سنگ اندازی در مسیر برگزاری این کنفرانس ارائه کرد که از جمله آن‌ها برقراری ارتباط با رؤسای پارلمان‌های کشورهای حامی فلسطین بود؛ وی در ادامه قول داد پیام این کمپین را به «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی برساند.

فردوسی پور سپس تاکید کرد از آنجایی که ایران با تعداد زیادی از کشورهای آفریقایی روابط دوستانه دارد تمام سعی خود را می‌کند تا نشست یاد شده برگزار نشود.

وی در ادامه گفت: تمامی اشکال مقاومت، مشروع است و تلاش برای جلوگیری از نفوذ صهیونیست‌ها به آفریقا یا هر قاره دیگری از طریق تمامی ابزار‌ها نیز مشروع است.

پیشتر، مقامات دولتی آفریقای جنوبی با برگزاری کنفرانس آفریقایی- اسرائیلی» توگو مخالفت کرده و آن را تحریم نمودند و مشارکت در این کنفرانس را به معنای عادی سازی روابط با اشغالگران اسرائیلی دانسته و خواستار عدم مشارکت کشورهای دیگر در آن شدند.

این کنفرانس قرار است در ۲۳ و ۲۴ اکتبر در توگو برگزار شود./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين