امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۵:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
خطیب موقت جمعه بابل:

دولت دوازدهم باید به ۳ جهت‌گیری حل مشکل بیکاری، معیشت مردم و داشتن صلابت سیاسی توجه کند

خطیب موقت جمعه بابل گفت: دولت دوازدهم باید به سه جهت‌گیری مقام معظم رهبری عنایت ویژه داشته و مشکلات اساسی مردم از جمله بیکاری و مشکلات معیشتی، داشتن صلابت در برابر زورگویان و استکبار جهانی تلاش قاطع خود را انجام دهد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام سیدحسین ابراهیمیان در خطبه‌های امروز نماز سیاسی عبادی جمعه بابل با اشاره به فرآیند رای‌دهی به وزرای کابینه دوازدهم در مجلس اظهار کرد: جلسات نفس‌گیر مجلس شورای اسلامی برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی و اعلام نظرات موافق و مخالف مورد توجه جامعه ما است.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافق و موافق با در نظر گرفتن صلاح نظام اسلامی در فضای صمیمی نظرات خود را بیان کنند و نباید در این بین مصالح و منافع شخصی خود را ترجیح بدهند.

این مقام مسئول ادامه داد: دولت دوازدهم باید به سه جهت‌گیری مقام معظم رهبری عنایت ویژه داشته و برای رفع مشکلات اساسی مردم از جمله بیکاری و مشکلات معیشتی، ایجاد تعامل سازنده با دنیا، داشتن صلابت در برابر زورگویان و استکبار جهانی تلاش قاطع خود را انجام دهد.

خطیب موقت جمعه بابل تصریح کرد: اقدام مجلس شورای اسلامی برای تصویب طرح مقابله با آمریکا قابل تقدیر است و انتظار جامعه برخورد قاطع با اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشور ما است.
وی با اشاره به برکات روز دحوالارض گفت: روز دحو لارض روز لطف و عنایت خدا به بشر و آماده‌سازی زمین برای سکونت انسان در روی کره زمین است.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان یادآور شد: اولین نقطه‌ای که از زمین در روز دحوالارض از آب بیرون آمد، کعبه بود، روزه و عبادت در روز دحوالارض را از یاد نبرید، در دعای مخصوص دحوالارض خداوند زندگی اجتماعی انسان‌ها را شکل داد.

وی با اشاره به ایام حج ابراهیمی اظهار کرد: امیدواریم حجاج با انجام با صلابت حج ابراهیمی را به پایان برسانند، حج یک واجب عظیم الهی است و قابل تعطیلی نیست مگر در حال ویژه که امام معصوم و ولایت فقیه دستور تعطیلی آن را بدهد.

خطیب جمعه بابل تصریح کرد: خواست دشمنان ما این است که حجاج ایرانی به حج مشرف نشوند و ما نباید به این خواسته تن در بدهیم، باید حضور جدی و فعال داشته باشیم و حضور ما در حج اتحاد امت اسلامی را در پی دارد.

ابراهیمان با اشاره به سالروز ازدواج امیرالمومنین و زهرا(س) گفت: ازدواج زهرا(س) و امیرالمومنین نمونه برجسته و الگوی ازدواج و زندگی عاشقانه توام با مهر و محبت در سبک زندگی اسلامی است که جوانان از زندگی عاشقانه، پرمهر و محبت حضرت امیرالمومنین و زهرا(س) باید الگو بگیرند.

وی ادامه داد: برای ازدواج در کشور باید آسیب‌شناسی جدی شود و تجدید نظر در اهداف، برنامه‌ها و معیارهای ازدواج نسل جوان انجام شود، آموزش‌های صحیح در این عرصه جدی گرفته شود،  آرامش و سکون دستاورد بزرگ ازدواج است.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: سنین طلایی ازدواج از نظر اسلام ۲۰ تا ۲۵ سال است و بعد از ۲۵ سالگی انسان دچار مشکلات در انتخاب می‌شود، متاسفانه سن ازدواج جوانان امروز بالا رفت‌، ازدواج تغییر من شدن به ما است و ازدواج نیازهای روانی نسل جوان را اشباع و ارضا می‌کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان افزود: همسران نباید عشق و علاقه به یکدیگر را در دل خود پنهان کنند بلکه عشق به یکدیگر را آشکار کنند و به صورت علنی به یکدیگر عشق و محبت بورزند.

وی در پایان گفت: آشکار کردن مهر و محبت همسران اختلاف‌ها را کاهش می‌دهد و بقای نسل از مهمترین دستاورد ازدواج است، طغیان غریزه جنسی انواع اختلال‌های روانی را به شدت کاهش می‌دهد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين