امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۷:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

نمایندگان مجلس باید بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی به وزرا رای بدهند

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی باید بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی خود به وزرا رای بدهند، وعده‌هایی که داده می‌شود را ندید بگیرند و بدانند در قبال رای خود مسئول هستند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد اظهار کرد: از نشانه‌های افراد باتقوا این است که همواره خود را در محضر خداوند احساس می‌کنند همان‌گونه که امام‌جواد (ع) بیان داشتند که هیچ گاه از دیدگاه خدا پنهان نخواهیم شد.

وی افزود: ما بندگان خدا باید چون امام‌جواد و سایر پیشوایان بدانیم همواره خداوند ناظر اعمال ماست و در روزهایی مانند جمعه باید با انجام اعمال صالح به درگاه خدا تقرب جوییم، در این روز ثواب اعمال ما مضاعف و چندین برابر خواهد شد.

امام جمعه لاله‌آباد با اشاره به روز دحوالارض ادامه داد: باتوجه به دو نکته در دعای دحوالارض می‌توان گفت این روز نه تنها یک روز عبادی که روزی سیاسی است، در این دعا ما از خداوند تقرب به ولایت، ظهور امام عادل و ریشه‌کن شدن ظلم و ستم را خواستاریم

این مقام مسئول تصریح کرد: خداوند زمین را برای تحقق عدالت پهن و گسترده آفرید بنابراین ما بندگان نیز باید عدالت، صلح و آرامش را در جهان برقرار سازیم.

حجت‌الاسلام شیخی‌ ضمن اشاره به فرارسیدن روز جهانی مسجد گفت: روز به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شده است، در فرهنگ دینی ما مسجد از احترام و ارزش والایی برخوردار است.

وی افزود: قرآن دو مسجد را به ما معرفی می‌کند، مسجدی که برای تقوا بنا می‌شود و مسجدی که بنا به دستور خداوند توسط پیامبر تخریب می‌شود زیرا در مقابل دین خداست.

خطیب جمعه لاله‌آباد  تاکید کرد: در سیره معصومین و نهج‌البلاغه نیز دو دیدگاه در برخورد با مسجد وجود دارد، در یک نظر اهل مسجد را به عنوان شایستگان معرفی می‌کنند و در جای دیگر اهل مسجد را اشرار زمانه خود.

وی یادآور شد: فلسفه وجودی مساجد ایجاد زمینه رشد در جامعه است، مسجد باید جایگاه بالندگی باشد، این تفاوت دو دیدگاه مختلف را نشان می‌دهد زیرا مسجد همان مسجد است و اما مهم آن است که بندگان خدا در مسجد چگونه تکامل یابند بنابراین متولیان مساجد باید سعی کنند مسجد را به جایگاه واقعی و حقیقی خود نزدیک  و از پیرمداری فاصله گیرند.

شیخی ادامه داد: در تاریخ اسلام همواره شاهد بودیم که دشمنان برای از بین بردن ارکان دین به نفاق و ریاکاری دست می‌زنند، اما امامان ما با تمام قوا در مقابل انحرافات فکری  ایستادند، امروزه نیز دشمنان با نیرنگ اعتقادات و دین ما را نشانه گرفتند بنابراین وظیفه ما این است که با شناخت درست دشمنان نقشه‌ها و نیرنگ‌هایشان را خنثی سازیم.

امام جمعه زرگرشهر با اشاره به برگزاری مراسم رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی باید بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی خود به وزرا رای بدهند، وعده‌هایی که داده می‌شود را ندید بگیرند و بدانند در قبال رای خود مسئول هستند.

وی افزود: ملاک رای نمایندگان سخن امیرالمونین به مالک‌اشتر باشد و تقوا و توانایی وزرا را ارزیابی کنند.

حجت‌الاسلام شیخی‌ در پایان گفت: در قبال شهادت جوان مدافع حرم محسن حججی هم باید تسلیت گفت و هم تبریک، به خانواده و همه ملت ایران تسلیت عرض می‌کنیم از این جهت که جوانی با ایمان و غیور را از دست دادیم اما باتوجه به چنین ایمان و صلابتی و برای پرورش این جوانان مسلمانی باید تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين