امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/27 - 12:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فیلمنامه‌های تقوایی به آبادان می‌رود

در افتتاح موزه معاصر آبادان توسط محمدعلی زم مطرح شد!

آبادان شهری چندوجهی است که جنگ آن را بیشتر به چشم آورد. شهری که زمانی قطب ادبیات و هنر بوده است. بر همین اساس موزه معاصر آبادان دوباره کارش را شروع کرده و انگارnasere-taghvayi قرار گذاشته تا کارهای مهمی در این موزه انجام بشود.

در افتتاح این موزه محمدعلی زم، علی مرادخانی معاون هنری، مجید ملانوروزی رئیس مرکز هنرهای تجسمی و اسماعیل زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند شرکت کرده‌اند. در این موزه عکس‌هایی از ملاقلی‌پور، رسول صدرعاملی، کاظم اخوان، سعید صادقی، علی فریدونی و… به نمایش گذاشته شده است. این موزه برنامه‌های بلندمدتی دارد و این‌طور که از شنیده‌ها بر می‌آید قرار است ناصر تقوایی فیلمنامه‌هایی را که نوشته به این موزه بفرستد. ناصر تقوایی خودش متولد آبادان است و یکی از فیلمسازانی است که از این شهر برخاسته است. اما او چندین سال است که نتوانسته فیلم بسازد. شاید این مساله فتح‌بابی باشد تا او بالاخره بتواند یکی از فیلمنامه‌هایی که نوشته و کار نشده را بسازد. رضا کیانیان هم گفته روی او برای رنگ‌زدن دیوارهای موزه حساب کنند.

در آیین افتتاحیه این موزه از کتاب «دفتر حماسه ۱» رونمایی شد که شامل عکس‌های مقاومت آزادی خرمشهر در کنار اشعاری از شاعران معاصر همچون قیصر امین‌پور، سیدحسن حسینی، سپیده کاشانی، سهیل محمودی، ساعد باقری، حسین اسرافیلی، علی معلم و… با موضوع خرمشهر و دفاع مقدس است.

محمدعلی زم هم در این افتتاحیه گفته: «برای رونق و آبادانی خوزستان ۳۰ سال تاخیر داشتیم. موزه هنرهای معاصر آبادان باید به قطب هنری منطقه تبدیل شود.» این موزه سوم خرداد همزمان با سالروز آزادی خرمشهر در آبادان افتتاح شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين