امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نظر شهردار زن بغداد درباره تهران و قزوین

ذکری محمد علوش گفت: من پیش از اینکه رئیس مدیریت شهری بغداد باشم یک مهندس و دارای مدرک دکترا در زمینه مهندسی شهری هستم و این مهم بدان معناست که برای زن هیچ محدودیتی نیست.

به گزارش بابل نوین، ذکری محمد علوش در گفت‌وگو با شهر فردا گفت: با توجه به اینکه بغداد شهری تاریخی و دارای قدمت طولانی است توسعه شهری از موضوعات مهم مورد توجه در مدیریت شهری آن به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: علاوه بر توجه به بافت‌های تاریخی شهر بغداد، در سال‌های اخیر به توسعه و پیشرفت شهری نیز توجه جدی شده است.

شهردار بغداد تصریح کرد: بغداد دارای جمعیت نسبتاً زیادی بوده و همچنین با توجه به بافت‌های تاریخی این شهر، موضوع توسعه شهری در کنار توجه به بهبود کیفیت زندگی شهروندان از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود.

محمد علوش ادامه داد: یکی از موضوعات مورد توجه مدیران شهری بغداد این است که توسعه شهری را متناسب با حفظ بافت تاریخی محقق کنند.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت از بافت تاریخی و قدیمی شهرها عنوان کرد: توسعه شرق بغداد بسیار مورد توجه بوده چراکه در این منطقه بافت تاریخی شهر از اهمیت دوچندانی برخوردار است و باید در اولویت قرار گیرد.

اختیارات شهرداری بغداد در حد یک وزارتخانه است

شهردار بغداد با بیان اینکه حفظ آثار تاریخی و توسعه شهری باید متوازن برقرار شوند، خاطرنشان کرد: شهرداری بغداد در حیطه کاری و فعالیت‌های خود در حد وزارتخانه بوده و از واژه شهرداری استفاده نمی‌شود.

محمدعلوش تصریح کرد: پیشرفت علم و تکنولوژی از موضوعات مهم در اداره شهر بغداد بوده که یکی از موضوعات اصلی رویکرد مدیریت شهری بغداد محسوب می‌شود.

وی گفت: شهرداری بغداد به توسعه شهری و ارتقاء تکنولوژی اعتقاد دارد و یکی از رویکردهای اصلی این نهاد است که در دستور کار قرار دارد.

شهردار بغداد افزود: رویکرد شهرداری بغداد بدین صورت بوده که با ورود تکنولوژی به بافت خانه‌های بغداد آسیب وارد نشده و سازه‌های قدیمی با تکنولوژی تناسب داشته باشند این مهم در حالی مدنظر است که ایجاد و حفظ خانه‌های سبز در بغداد اولویت مدیریت شهری است.

توسعه خانه‌های سبز یا هوشمند در اولویت برنامه‌های شهرداری بغداد

محمدعلوش با اشاره به مزایای ایجاد خانه سبز تصریح کرد: نگهداری و توسعه خانه‌های سبز یا خانه‌های هوشمند در اولویت برنامه‌های شهرداری بغداد است چراکه میزان مصرف انرژی مدیریت شده و این امر حائز اهمیتی است.

وی گفت: در راستای ایجاد خانه‌های سبز تفاهم‌نامه همکاری با سرمایه‌گذاران منعقد شده که در تلاش هستیم تا مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران در اجرای این طرح را جلب کرده و توسعه شهری در بغداد را شاهد باشیم.

شهردار بغداد عنوان کرد: ترویج و توسعه خانه‌های سبز یا هوشمند در بغداد با این رویکرد بوده که با توجه به مشکلاتی که کشور عراق در زمینه انرژی دارد این خانه‌ها در حفاظت و مدیریت از انرژی نیز نقش دارد.

محمد علوش گفت: در راستای مدیریت انرژی گسترش و توسعه خودروهای سبک مدنظر بوده که در این زمینه با مشکلات مالی مواجه هستیم چراکه کشور عراق شرایط اقتصادی سختی را پشت سر گذاشته و در هزینه‌ای مدیریت شهری با مشکلاتی روبه‌رو است.

وی افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی عراق به سبب وجود داعش است که خوشبختانه پس از آزادسازی موصل شرایط خوبی حاکم شده است.

شهردار بغداد خاطرنشان کرد: در ۳ سال گذشته به سبب گروه‌های تکفیری داعش در عراق مشکلات فراوانی از جمله مسائل امنیتی و اقتصادی به وجود آمده بود و خوشبختانه با شکست داعش در موصل بغداد دوباره زنده شد.

تهران شهر شرقی، مدرن و پیشرفته است

محمد علوش با اشاره به بازدید از استان قزوین و تهران بیان کرد: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته از تهران، می‌توان گفت تهران یک شهر پیشرفته و مدرن است.

وی ادامه داد: استان قزوین نیز علاوه بر پیشرفت‌هایی که در زمینه توسعه شهری داشته، توانسته میراث و بافت تاریخی شهر را محافظت کند و در کنار پیشرفت و تکنولوژی به بافت‌های تاریخی نیز اهمیت داده که این مهم در قزوین به خوبی مشهود است.

شهردار بغداد گفت: قزوین توانسته بافت تاریخی شهر را حفظ کند و کاروانسرای سعدالسلطنه یکی از آثار تاریخی ویژه قزوین است که شهرداری به خوبی توانسته که این اثر تاریخی را ترمیم کند تا به مکانی برای گردشگری تبدیل شود.

محمدعلوش بیان کرد: تهران شهر شرقی و یک شهر پیشرفته و توسعه یافته است. شهرداری تهران توانسته گام‌های بسیار موثری را در زمینه پیشرفت و توسعه شهری انجام دهد و تهران در حقیقت شهری پیشرفته دارای تمدن است.

وی با اشاره به اینکه بین زن و‌ مرد تفاوت چندانی وجود ندارد، عنوان کرد: بین زن و مرد در انجام امور مختلف تفاوتی وجود نداشته و یک زن توانایی دارد تمامی کارهایی که به او سپرده شده به خوبی انجام دهد.

شهردار بغداد خاطرنشان کرد: یک زن می‌تواند به مثابه یک مرد در تمامی کارهایی که به او محول شده عمل کند و هیچ فرقی بین مرد و زن در فعالیت‌های مختلف وجود ندارد.

محمد علوش ادامه داد: بنده پیش از اینکه یک مدیر و رئیس مدیریت شهری بغداد باشم یک مهندس و دارای مدرک دکترا در زمینه مهندسی شهری هستم و این مهم بدان معناست که برای زن هیچ محدودیتی وجود ندارد./م

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين