امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

والیبال زیر ۲۳ سال جهان؛ امیدهای ایران مغلوب آرژانتین شدند

تیم والیبال زیر ۲۳ سال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر آرژانتین تن به شکست داد.

به گزارش بابل نوین، اولین دیدار تیم والیبال زیر ۲۳ سال ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان برگزار شد که ایران با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب آرژانتین شد. این دیدار آخرین دیدار روز اول رقابت‌ها بود و پس از مراسم افتتاحیه برگزار شد.

سالن B مسابقات که بازی‌های ایران در دور مقدماتی در آنجا برگزار می‌شود میزبان ۵۰ نفر روی سکوها بود که حدود ۲۰ نفر آنها ایرانی‌های مقیم قاهره بودند که خود را به ورزشگاه مرکزی رسانده بودند تا هم‌وطنان خود را تشویق کنند.

قبل از آغاز دیدار دو سرمربی آرژانتینی تیم‌ها با یکدیگر برخورد کاملاً دوستانه‌ای داشتند اما به‌محض سوت مسابقه هر یک به‌سمت نیمکت‌های خود رفتند.

خوان سیچلو، رسول آقچه‌لی، اسماعیل مسافر، رحمان تقی‌زاده، سهند الله‌وردیان، حمید حمودی، سعید جواهری و اسماعیل طالبی را برای ترکیب اصلی خود به زمین فرستاد و این ترکیبی بود که در ۳ بازی تدارکاتی موفق به پیروزی مقابل ژاپن، الجزایر و برزیل شده بودند.

ایران با اینکه ست اول را پیش بود و برتری محسوسی در تمام فاکتورها نسبت به حریف داشت اما در نهایت این ست با امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به‌سود آرژانتین به اتمام رسید. ایران تنها یک امتیاز با پیروزی فاصله داشت و ۱۴ بر ۱۲ از آرژانتین پیش بود اما توپگیری‌های پی‌درپی بازیکنان حریف و بازی فوق‌العاده آنها پیروزی را برایشان به‌همراه داشت.

سیچلو دست به تعویض زد و علی اصغر مجرد جایگزین سهند الله‌وردیان، سلیم چپرلی جایگزین سعید جواهری و امیر خداپرستی جایگزین اسماعیل مسافر شد، با این شرایط ایران در حالی که تمامی ست‌ها را از حریف پیش می‌افتاد اما در آخرین امتیازات آرژانتین بود که با توپگیری و استفاده از توپ‌های برگشتی خود را به برد نزدیک‌تر می‌کرد.

نتیجه ۳ بر یک شد تا سیچلو در ست پنجم ترکیب چپرلی، مسافر، الله‌وردیان، تقی‌زاده، آقچه‌لی، کریمی و طالبی را به زمین بفرستد.

تماشاگران ایرانی حاضر در سالن بی‌وقفه کشورمان را تشویق می‌کردند تا بازیکنان سیچلو یک بار دیگر به بازی برگردند. این تغییرات دلیلی شد تا ایران برنده ست چهارم شود. برتری ایران در ست ششم پا برجا نبود و ۱۵ بر ۱۰ شکست خورد تا این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ به‌سود آرژانتین به پایان برسد.

شاگردان سیچلو فردا و در دومین دیدار خود از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف تیم چین می‌روند./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين