امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۳:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«منظومۀ فکری آیت الله خامنه‌ای» در بازار نشر

این کتاب در چهار بخش نظام‌های بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از مجمع ناشران انقلاب اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی کتاب «منظومۀ فکری آیت الله خامنه‌ای» را به‌قلم حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه و جمع دیگری از پژوهشگران منتشر کرد.

این کتاب در چهار بخش نظام‌های بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است. نظام بینشی شامل منطق فهم اسلام، خداشناسی توحیدی، ولایت‌شناسی، اسلام شناسی، جهان‌شناسی اسلامی و انسان‌شناسی اسلامی است.

نظام‌های منشی و رفتاری شامل نظام معنویت اسلامی، اخلاق اسلامی، نظام تربیتی اسلام و نظام عبادی اسلام است. نظام‌های اجتماعی اسلام شامل نظام فرهنگ اسلامی، نظام علمی‌ اسلام، نظام مدیریت اسلامی، نظام سیاست اسلامی، نظام اقتصاد اسلامی، نظام حقوق اسلامی، نظام امنیتی ـ دفاعی اسلام است و اهداف اجتماعی اسلام شامل استقلال اسلامی، عدالت اسلامی  و پیشرفت اسلامی است.

این اثرنشان می‌دهد که سخنان معظم‌له از نظام هماهنگی برخورداراست؛ به‌گونه‌ای که اجزائش یک کل نظام‌مند را تشکیل می‌دهد و ادامه‌دهندۀ گفتمان فکری علمای گذشته و استمراربخش گفتمان امام خمینی(ره) است و با رویکرد اجتهادی به مسایل معاصر می‌پردازد.

 تمدن اسلامی، مبتنی بر منظومۀ فکری رهبر معظم انقلاب، توحیدمحور است؛ توحیدی که نه تنها در عقیده و قلب آدمیان حضور دارد؛ بلکه همانند روحی، همۀ ساحت‌های فردی و اجتماعی، مُلکی و ملکوتی انسان را احاطه کرده است. آزادی و استقلال و دانش و قدرت و سیاست و قضاوت و امنیت و دفاع و…، جملگی توحیدی هستند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين