امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۵:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرفاوی:آقای‌منصوریان برادر عزیزم!در زمین حرفت را بزن ما هم از تو حمایت می‌کنیم

سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال گفت: آقای منصوریان، برادر عزیزم در مصاحبه‌هایت پخته‌تر عمل کن ما هم از تو حمایت می‌کنیم.

به گزارش بابل نوین، متن صحبتهای مرفاوی را در ادامه بخوانید:

* حتماً از اوضاع و احوال استقلال بعد از باخت به سایپا خبر دارید.

من دوست ندارم به عنوان یک منتقد با شما صحبت کنم یا علیه باشگاه حرف بزنم ولی دوست دارم حرفهایم راهگشا باشد. همه می‌دانند شرایط استقلال خوب نیست ولی امیدوارم بهتر شود. کادر فنی استقلال در وهله اول باید راهکارهایی داشته باشد که تیم را سریع برگرداند.

* چرا استقلال در هفته‌های اول نتیجه نمی‌گیرد؟

یکی از دلایل اینکه حل و روز استقلال این روزها خوب نیست این است که این تیم سال گذشته نایب قهرمان شده و وقتی که تیمی خوب کار می‌کند نباید آنقدر آن را تغییر داد. استقلال تغییرات زیادی داشته و اگر شما بازی هفته اول این تیم با آخرین بازی سال قبل را بررسی کنید تغییرات زیاد مشهود است. اگر تیم جوان خوب بود پس باید تیم به همان شکل حفظ می‌شد و فوقش یکی دو نفر به بدنه اصلی تیم اضافه می‌شدند. این یک استراتژی غلط در نقل و انتقالات استقلال بود.

* یعنی شما معتقدید بازیکنان زیادی به تیم اضافه شدند؟

بله، وقتی برانکو به پرسپولیس آمد سال اول تیم دوازدهم را تحویل گرفت. در سال دوم تیم را نایب قهرمان کرد و در سال سوم قهرمان. استقلال نسبت به سال قبل پیشرفتی نکرده و اوایل سال گذشته هم همین نتایج را گرفت. من شنیده‌ام کادر فنی گفته اگر استقلال چند هفته دیگر بگذرد هماهنگ می‌شود. پس تیم‌های دیگر چه کار می‌کنند؟ آیا آنها هماهنگ نمی‌شوند؟ یک مربی باید روی برنامه‌ریزی درست و اصولی کارش را پیش ببرد، من هم می‌گویم این تیم بهتر می‌شود ولی چرا باید زمان را از دست داد؟ مرتب تغییرات در ترکیب تیم ایجاد می‌شود و شما دیدید در عرض یک هفته جباری و جباروف به بدنه تیم اضافه شدند. در کل نظرم این است، منصوریان یک استراتژی برای ترکیب تیمش اتخاذ کند و همان را جلو ببرد.

* در مصاحبه‌ای از قول شما خواندیم که در مورد ادبیات منصوریان به او توصیه‌های داشتید.

الان هم همین توصیه را به منصوریان دارم. برادر عزیزم بهتر است در مصاحبه‌ها و کنفرانس‌ها پخته‌تر صحبت کنی. چرا باید عنوان کنی که بازی مالکانه در تفکرات تو قرار گرفته است؟ اگر منصوریان می‌خواهد استقلال مالکانه بازی کند بهتر است در زمین حرفش را بزند نه در کنفرانس خبری، حرف من این است. ضمن آنکه منصوریان به این فکر کند که اگر یک روز تیمش نتوانست بازی مالکانه داشته باشد از خود و تیمش دفاع کند. من شنیدم که بعضی‌ها در مورد وضعیت استقلال صحبت کرده‌اند و الان هم می‌گویم که استقلال مال مردم است نه شخص خاص، هرکس بیاید باید با تمام وجود کار کند. شنیدم منصوریان گفته استقلال تا سال ۱۴۰۲ در آسیا آقایی می‌کند، ما الان برای فوتبالمان که به جام جهانی رفته تا یک ماه بعد برنامه نداریم آن وقت چطور برای ۶-۷ سال دیگر منصوریان چنین حرفی زده است؟ آیا با جباروف، جباری، پادوانی و … تیمی برای سال ۱۴۰۲ آماده‌ کرده‌اید؟ باز هم می‌گویم حرف‌های من جنبه نصیحت به علیرضا منصوریان دارد نه انتقاد. دوست و برادر عزیزم خواهش می‌کنم در مصاحبه‌هایت پخته‌تر عمل کن و افکار عمومی را تشویش نکن. من دوست ندارم منصوریان به خاطر حرف‌هایش زیر سئوال برود.دیروز هم در مصاحبه‌ای گفتم وقتی جوان بودم در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردم ۱۲ امتیاز از پرسپولیس جلوتر هستیم ولی پرسپولیس آن امتیازات را جبران کرد و ما چهارم شدیم! من آن موقع حرف ناپخته‌ای زدم و الان به آن اعتراف می‌کنم. اگر علی منصوریان تلاشش را بیشتر کند و در زمین حرف بزند مطمئن باشید ما هم او را حمایت می‌کنیم. زمان قلعه‌نویی مظلومی و حتی در دوره خود من استقلال بازی مالکانه انجام می‌داد ولی یک بار به این موضوع اشاره نکردیم. فوتبال مالکانه مختص بارسلونا است که همین حالا هم در آن گیر کرده، بهتر است دیگر در مورد این مسائل صحبت نشود. من به عنوان یک استقلالی چشم‌داشتی به جای منصوریان ندارم و همین الان که با شما صحبت می‌کنم در یک سوپر مارکت هستم که مردم مرتب از من سئوال می‌کنند چرا استقلال چنین شرایطی دارد؟ پس این تیم به مردم تعلق دارد و ما هم دوست داریم موفق شود.

* حتماً می‌دانید که بعد از بازی استقلال و سایپا اتفاقات زشتی در ورزشگاه رخ داد و تعدادی از مردم کتک خوردند.

بله، متأسفانه این موضوع را شنیدم ولی به نظر من خط مشی کانون هواداران را باشگاه باید تعیین کند نه یک شخص. لیدر باید زیرمجموعه باشگاه باشد و اینکه دو نفر به خاطر خوردن یک شام تحت تاثیر قرار بگیرند خوب نیست. این یک نوع انحصارطلبی و دیکتاتوری است. خیلی از مربیان در استقلال هو شدند و های کن رها کن شنیدند ولی آیا یک نفر با افرادی که این شعارها را دادند برخورد کرد؟ وقتی سامانه هواداری از مردم پول می‌گیرد که به باشگاه کمک کند چرا هوادار آن تیم باید کتک بخورد؟ چون تیم باخته است هوادار حق اعتراض ندارد؟ معلوم است که مردم ناراحت می‌شوند. دوره بزن بزن در این فوتبال تمام شده و این رفتارها چه در استقلال و چه در پرسپولیس محکوم است.

* ظاهراً ناراحتی‌های حسن زمانی از منصوریان تمام نشده و او باز هم از نتایج استقلال ناراحت است. به نظر شما چه کاری باید انجام داد؟

من به عنوان یک مربی نمی‌توانم نظری در مورد فعالیت یک مربی دیگر بدهم ولی هیأت مدیره هرکاری می‌خواهد انجام بدهد باید تمام جوانب را در نظر بگیرد. هیأت مدیره می‌تواند از سرمربی سئوال کند که چرا نسبت به سال گذشته این همه تغییرات داد. فقط امیدوارم همه چیز در نظر گرفته شود و استقلال در بازی با پدیده نتیجه خوبی بگیرد چون دیگر نباید امتیاز از دست داد./م

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين