امروز : یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۲۱:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
تجمع غیرقانونی حامیان شهردار بیژنی در بابل:

لطفا مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی سکوت نکنند/ جلوگیری از این‌گونه تحرکات خواسته مردم قانون‌مدار است

بدعت تازه‌ای که برخی از حامیان شهردار بیژنی در بابل با برگزاری تجمع غیرقانونی و بدون مجوز در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر گذاشتند نباید از دید مسئولان امر مغفول بماند و برخورد جدی با برهم زنندگان آرامش عمومی خواسته بسیاری از شهروندان است.

به گزارش بابل نوین، عصر امروز سه شنبه جمعی از به اصطلاح حامیان شهردار بیژنی با حضور در مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر بابل با سر دادن شعارهایی که از قبل هماهنگ شده بود فضای بابل را از آرامش تهی کردند.

نکاتی قابل توجه و تذکر که این روزها سوال بسیاری از شهروندان بابلی شده است در زیر می‌آید تا مسئولان مربوطه در صورت صلاحدید و بر اساس مصادیق قانونی پاسخگوی عموم شهروندان باشند و یا اینکه جلوی ادامه این روند نامیمون و غیرقانونی را بگیرند.

 

-با توجه به درخواست‌های گذشته این طیف که به حامیان شهردار مشهورند برای برگزاری تجمع در سالن ورزشی آزادی بابل با غیرقانونی خواندن این مسئله از سوی شورای تامین شهر و عدم مجوز برگزاری این ماجرا به ظاهر لغو شد اما در فضای مجازی با ایجاد فضای ملتهب به دنبال برگزاری این‌گونه تجمعات بودند که بر کسی پوشیده نبود و مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی از این موضوع خبر داشتند چرا این جریان به خواسته خود به صورت ناچیز جامه عمل پوشاند؟

 

-موضوع دوم عدم اطلاع از این‌گونه تجمعات از سوی مسئولان را نمی‌توان با وجود تلاش‌های مختلفی که از روزهای قبل در فضای مجازی ترتیب داده شده بود توجیه کرد و برای مردم سوال پیش آمده که چرا سکوت؟

 

-سوال بزرگتر از حامیان شهردار این که اگر ایشان مدیر لایق و توانمندی بودند یا هستند با عملکردشان شورای اسلامی پنجم که برآمده از حق قانونی رای‌دهی شهروندان است را تحت فشار قرار می‌دهند و خود شورا در نهایت تصمیم گیرنده است پس بگذارید براساس قانون عمل شود.

 

-فراتر از این موضوع که دیگر به سمت ایجاد رویه نامطلوب تجمع اعتراضی در خیابان‌ها حال مختار یا غیرمختار از سوی حامیان یک فرد یا جریان چرا باید بدعت تازه‌ای در تغییر پست‌های خدمتی در جامعه اسلامی گذاشته شود؟

 

-چرا باید برای فرد یا طیف خاصی آرامش یک شهر برهم زده شود و در لوای خودجوش بودن این اعتراضات دیگر شهروندان را به سخره بگیرند مگر شهرداری فقط حق طیف خاصی است و فرد خاصی باید حتما بر این مسند حضور داشته باشد، انتخابات گذشته نشان داد شهرداری که در بیش از ۱۰ ستاد سخنرانی انتخاباتی برای برخی افراد کرد و لیست رسمی یا غیر رسمی از سوی طرفداران و منتسبان به ایشان اعلام شد بیش از ۳ نفر از لیست ایشان رای نیاوردند و حال بقیه کسانی که به افراد مدنظر ایشان رای ندادند مرذدم این شهر مگر نیستند پس به رای عموم شهروندان احترام بگذاریم.

 

-مردان قانون در این شهر شاید نتوانستند جلوی این حضور غیرقانونی را بگیرند ولی حداقل با وجود تصاویر و فیلم‌های موجود می‌توانند با عاملان آن برخورد کند تا این رویه عادی نشود.

 

-در روزهای گذشته با پخش تراکت و نوشته‌جاتی در یک دو مغازه و نصب بر روی برخی ماشین‌ها که مستنداتش در فضای مجازی موجود است چرا جلوی این تحرکات گرفته نشد و بصورت رسانه ای و قانونی با مسببین برخورد نشد؟

 

-حال برای شهروندان بابلی این سوال بزرگتر هم پیشآمده که اگر فردی برای خدمت آمده باشد و احیانا طالب قدرت نباشد بعد از دوران پایان خدمت مانند یک سرباز وطن جای خود را به افراد دیگر می‌دهد پس چرا شهرداری که در بسیاری از فضاها خود را قانون‌مدار معرفی می‌کند جدای از مباحث مدیریتی وی که در این مجال نمی‌گنجد در روزهای اخیر و امروز از حامیان خود بصورت رسمی نخواست تا این فضاها ایجاد نشود و جلوی این‌گونه کارها گرفته شود مگر آنکه خودش هم بی‌میل نیست در این مسند بماند حال به هر روش ممکن.

 

-آیا از فردا ممکن نیست افرادی با تحریک از جناح مخالف بیژنی دست به این گونه کارها بزنند که ان‌شاالله مردم فهیم بابل مانند همیشه به مسئولانشان اعتماد می‌کنند و به هیچ وجه دست به اقدام متقابل نخواهند زد چون هیچ چیز بالاتر از قانون نیست اما مسئولان پیشگیری کنند.

 

-بدعت‌هایی که شهردار بیژنی در بابل با سخنرانی در ستادهای مختلف انتخاباتی در زوزهای انتخابات شورای شهر پنجم ایجاد کرد، نگه داشتن عده‌ای از کارگران در زمان انتخابات برای کار خاصی که با درایت مسئولان دادگستری بابل ماجرا حل شد و سوق دادن حامیان برای ایجاد فضاهای غیر معمول و متعارف از جمله عدم جلوگیری از این تجمع و موارد مشابه در آینده این شهر و تاریخ کشور می‌ماند و شاید بی‌سابقه باشد که خود جای تفکر دارد.

 

-البته فارغ از همه هیجانات اجتماعی که برخی افراد از جمله یک عضو زن شورای شهر چهارم که حتی از موضوع عدم برگزاری جلسه امروز شورای شهر خبر داشت و خود با حضورش به نوعی تاییدکننده این وضع بود جای هیچگونه اما و اگری را نمی‌گذارد که باید با این عوامل برخورد قاطع شود تا این فضا ادامه‌دار نشود.

 

-چرا نباید به اعضای شورای شهر پنجم اعتماد کرد و حتی اگر پروژه عبور از بیژنی محقق شود به رای عموم مردم تمکین کرد مگر افراد بالاتر از قانون هستند؟

 

-چرا نباید به جوانترهای این شهر یا دیگر افراد مجال خدمت داد مگر این عزیزان در دامن انقلاب اسلامی و با هزینه این نظام رشد نکردند که باید همیشه در زیر سایه‌هایی باشند که فقط می‌خواهند باشند.

 

-در جمهوری اسلامی ایران خون‌های زیادی داده شد که فضای آرامش و امنیت در جامعه حکم فرما باشد چرا عده‌ای به راحتی قانون را به سخره می‌گیرند و از آن عبور می‌کنند؟

 

-یک نصیحت به شهردار بیژنی و طرفدارانش این که با این نوع اقدامات غیرقانونی هم شان و منزلت این مدیر که در برخی موارد به واقع تحول ایجاد کرد و کارهای خوب هم انجام داد زیر سوال نبرند، با این رویه ایشان نمی‌تواند به کار ادامه دهد و ظرفیت‌های دیگر وی در فضاهای سیاسی اجتماعی به آسانی هدر می‌رود و سوزانده خواهد شد پس بهتر است برای خود جناب بیژنی هم شده از این نوع حرکات دست بردارید.

 

در پایان با توجه به موارد پیش آمده و زمینه های قبلی و اطلاع رسانی هایی که برای تجمعات بعدی در فضای مجازی و در مقابل ساختمان شورای شهر از آن نام برده شد از فرماندار محترم شهرستان بابل، اعضای شورای تامین شهر، مسئولان امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی انتظار می رود همان گونه که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا سال‌ها بابل روی آرامش را به خود دیده و اگر تجمعی بوده در مقابل مسائل ضد دینی و ضد فرهنگ اسلامی بوده با پیگیری قاطع عاملین به این ماجرا را مجازات کنند و جلوی اقدامات بعدی را بگیرند تا رسانه های خارج نشین و ضد انقلاب و دایه داران غیرواقعی غربی حقوق بشر این گونه مسائل را دست آویزی برای ضربه زدن به آحاد ملت و کشور عزیزمان ایران اسلامی نکنند.

پی‌نوشت: پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین بر اساس رسالت خبری خود و وجود قانون مطبوعات در این زمینه با توجه به اتفاقات اخیر این آمادگی را دارد تا پاسخ مسئولان و حتی اطلاعیه‌های رسمی این نهادها را با پوشش خبری مناسب در معرض دید عموم قرار دهد و با احترام به قانون در جهت حمایت از مسئولان انقلابی و امین مردم قدم بردارد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين