امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر کل اوقاف مازندران خبر داد

رتبه دوم مازندران در تعداد امامزادگان در کشور

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از یک هزار و ۲۲۲ امامزاده واحب التعظیم در این استان خبر داد و گفت: مازندران در تعداد امامزادگان در کشور رتبه دوم را دارد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت که در بقعه امامزاده محمد( ع) شهرستان نوشهر برگزار شد، با تشریح مسائل موقوفات و بقاع متبرکه اظهار کرد: در استان مازندران یک هزار و ۲۲۲ امامزاده واجب التعظیم وجود دارد.

وی در خصوص اهمیت شهرهای نوشهر و چالوس گفت:بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری شهرستان چالوس افتخار میزبانی و قدمگاه ۲۱ هزار شهید را دارد که افتخاری بزرگ برای مردم منطقه است و۹۷۰ شهید در این منطقه برای دفاع از مملکت، نظام، ولایت و رهبری جان خود را فدا کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه این استان ولایتمدار با یکهزار و ۲۲۲ امامزاده واجب التعظیم در کشور رتبه دوم را دارد تصریح کرد: این امامزاده ها قطب فرهنگی هر منطقه ای است و همه اینها بیانگر دینداری مردم استان مازندران است.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه استان مازندران ۱۴ هزار موقوفه دارد، افزود: حدود ۷۴ درصد از موقوفات مربوط به سید الشهدا ( ع) است.

وی با اشاره به اینکه مردم این استان جان نثار ولایت و ائمه عصمت هستند، بیان کرد: امروز مردان ما نه تنها در مرز ایران بلکه حتی در سوریه و خارج از کشور جان خود را فدا می کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران به تشریح شاخص های دولت اسلامی از دیدگاه رهبری پرداخت و گفت: در نظامی که به نام اسلام و امیرالمومنان(ع) است سلامت اعتقادی و اخلاق مسئولان شاخصی است که باید توسط مدیر و کارمند در این کشور مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: در دولت اسلامی   رئیس این حکومت باید عدالت خواهی و عدالت گستری را مورد توجه قرار دهد.

وی سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد و قانون گرایی را نیز از جمله شاخصه ها در دولت اسلامی خواند و تصریح کرد: خدمت و خرد گرایی و جمع گرایی باید توسط مدیران و کارمندان این دولت و نظام رعایت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بزرگ ترین دغدغه امام جمعه شهرستان ساخت و تکمیل مکان مقدس امامزاده محمد( ع) نوشهر است، گفت: با توجه به اینکه میراث دار شهدا هستیم و بر سر سفره آنها روزی می خوریم بنابر این باید ویژگی هایی مانند اهتمام به علم و سعه صدر در این دولتی که به نام اسلام مزین است نهادینه شود.

حیدری در پایان گفت: وقف میراث پیامبر بزرگ اسلام،امیرالمومنین و حضرت فاطمه است بینابراین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش ایسنا، در این آیین از تلاش‌های چهارساله بهزاد صادقی قدردانی و ابوذر زارعی به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت معارفه شد./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين