امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نماز مقدمه ای برای خودسازی فردی و اجتماعی است

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار اعضای ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی اظهار داشت: در اقامه نماز که ستون دین است نفی غیرخدا گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه باید قسط و عدل را در حکومت دینی برپا کنیم، گفت: لازمه نماز، عدالت اجتماعی است و نماز تنها نشست و برخاست نیست بلکه نماز همراه با عبودیت خدا ارزش دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در جامعه ای که اهل نماز است باید امر به معروف نیز مورد توجه قرار بگیرد و در جایی که نماز به معنای واقعی اقامه شده باشد منکر صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی خطاب به اعضای ستاد اقامه نماز استان، تصریح کرد: فعالیتی که انجام می دهید بسیار مهم و ارزشمند است اما نباید فکر شما تنها روی انجام فیزیکی نماز باشد.

وی ادامه داد: انجام فیزیکی نماز مقدمه ای برای خودسازی جامعه و انسان است و نماز صحنه آرمانی است و آرمان های نماز باید در جامعه قوی باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دردها با نمازی که آرمان نداشته باشد درمان نمی شود، خاصیت یک نماز آرمانی این است که انسان ها و جامعه پاک و تزکیه شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی اظهار کرد: اعضای ستاد اقامه نماز در جایگاه ارزشمندی قرار دارند اما مواظب باشید در بحث نماز کوتاهی صورت نگیرد./م

منبع: رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين