امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت‌هایی از یوسف پیامبر برای کودکان

کتاب «قصه حضرت یوسف(ع)» به قلم ناصر نادری از مجموعه «قصه‌های بهشتی» از سوی انتشارات مدرسه منتشر شد.

به گزارش بابل نوین، حضرت یوسف(ع) از پیامبران الهی است که تا به حال داستان‌های زیادی از زوایای مختلف زندگی آن حضرت از سوی نویسندگان مختلف برای گروه‌های سنی مختلف ازجمله کودکان و نوجوانان نگاشته شده است.

ازجمله این آثار می‌توان به کتاب «قصه حضرت یوسف(ع)» از مجموعه قصه‌های بهشتی اشاره کرد که به قلم ناصر نادری و تصویرگری محسن میرزایی به تازگی از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است.

کتاب «قصه حضرت یوسف» از مجموعه ۲۰ عنوانی «قصه‌های بهشتی» به سیره و زندگی پیامبران با روایتی نو و تصاویر جذاب می‌پردازد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «جوانی که خواب دیده بود از انگور نوشیدنی درست می‌کند، به قصر پادشاه مصر راه یافت و جوان دیگر به دار آویخته شد. سال‌ها گذشت و یوسف همچنان در زندان ماند. روزی پادشاه مصر، خواب عجیبی دید: هفت گاو لاغر، هفت گاو بزرگ را می‌خورند و هفت خوشه خشکیده به هفت خوشه سبز می‌پیچند و آنها را از بین می‌برند. پادشاه از اطرافیان خواست تا خوابش را تعبیر کنند. هیچ‌کس نتوانست. ناگهان جوانی که سال‌ها قبل در زندان بود، به یاد یوسف افتاد و او را به پادشاهی معرفی کرد.»

ناصر نادری، نویسنده متولد اسفند ۱۳۴۵ در تهران است. از جمله آثار این نویسنده می‌توان به «استاد مطهری»، «باغ آسمان»، «نور، آب، آیینه»، بوی گل یاس»، «آواز گنجشک‌ها» و … اشاره کرد.

از سایر آثاری که در این زمینه منتشر شده است، می‌توان به کتاب «حضرت یوسف (ع)» از مجموعه «قصه‌های قرآنی، همراه با نقاشی» اشاره کرد که سانیا سنین خان آن را نوشته و با ترجمه زهره حق بین از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی منتشر شده است.

«قصه‌های حضرت یوسف(ع)» از مجموعه «کتاب پیامبران و قصه‌هایشان» نوشته حسین فتاحی نیز کتاب دیگری است که از سوی نشر قدیانی در این زمینه منتشر شده است. این مجموعه حاوی قصه‌های جامع، کامل و کوتاه از زندگی پیامبران برای کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۶ ساله است.

کتاب «زندگی‌نامه حضرت یوسف (ع)، حضرت یونس (ع)» از مجموعه «۱۰ رمان مردان بزرگ دین» به قلم ناهید مهدوی‌اصل، لیلا حسنی و مهری وصفی نیز اثر دیگری است که از سوی انتشارات بازی قصه‌ها در این زمینه برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

از دیگر آثاری که در این زمینه منتشر شده است می‌توان به «قصه‌های قرآن: داستان حضرت یوسف (ع)» نوشته مهدی قنبری و تصویرگری محسن حسن‌پور از انتشارات همکلاسی، «قصه یوسف؛ حکمت، هنر و عناصر نمایشی قصه یوسف(ع) در قرآن کریم» اثر محمدعلی خبری از انتشارات سوره مهر و «حضرت یوسف(ع)» از مجموعه «قصّه هایی از پیامبران» نوشته فاطمه قدیانی از انتشارات برف اشاره کرد.

همچنین در این زمینه نیز رمان تاریخی با عنوان «یوسف گم گشته» به قلم مژگان شیخی از سوی نشر قدیانی منتشر شده است.انتشارات مدرسه کتاب «پرسش‌های من درباره خدا» را در قالب ۵۲ صفحه مصور رنگی با شمارگان  هزار نسخه و قیمت ۲۱۰ هزار ریال منتشر کرده است.

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين