امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش همکاری‌های رادیو قرآن و آستان قدس رضوی

نشست مدیران رادیو قرآن و آستان قدس رضوی با هدف افزایش همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن، نشست مدیران رادیو قرآن و آستان قدس رضوی برای بررسی راه‌های افزایش سطح همکاری‌ها در مشهد مقدس برگزار شد.
این نشست با حضور سید مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین مهدی شجاع رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی، محمدامین توکلی زاده مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی، احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و مهران رهبرحقیقت مدیر گروه قرآن و اطلاع‌رسانی رادیو قرآن برگزار شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ابتدای نشست با اشاره به زائر محور بودن برنامه‌های آستان گفت: یکی از اولویت‌های اصلی ما در همه برنامه‌های آستان توجه ویژه به زائران است و علاوه بر آن با توجه به منویات مقام معظم رهبری در ارتقاء جایگاه قرآن در کشور، به مسائل فرهنگی به خصوص حوزه قرآن کریم توجه بسیاری داریم. در همین راستا برنامه‌های قرآنی حرم مطهر در ماه مبارک رمضان به صورت کاملا برجسته برگزار و مورد استقبال وسیع عموم مردم قرار می‌گیرد که ان شاء الله با همکاری رادیو قرآن این برنامه‌ها در طول سال و به شکلی فراگیرتر برگزار خواهد شد.
بختیاری در پایان اعلام کرد تخصصی شدن خادمان آستان در حوزه‌های مختلف از اقدامات در حال انجام آستان قدس رضوی است.
احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن نیز در ادامه این نشست، حضور آیت الله رئیسی در جایگاه تولیت آستان و توجه ویژه ایشان به مسائل فرهنگی را بسیار با اهمیت و موثر دانست.
وی با تشریح فعالیت‌های رادیو قرآن اظهار داشت: در موضوعات تخصصی قرآن کریم، رادیو قرآن به عنوان یک مرجع عمل می‌کند و با توجه به جایگاه ویژه آستان، این امکان مهیا است که آثار فاخر قرآنی در حرم مطهر ضبط و پخش گردد.
ابوالقاسمی اعلام آمادگی کرد تا برنامه‌ای ثابت، ویژه امام رضا(ع) و با مشارکت آستان قدس رضوی تهیه و تولید و از رادیو قرآن پخش شود.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی نیز در این نشست گفت: حرم مطهر امام رضا(ع) از اصلی‌ترین پایگاه‌های فرهنگی در جهان اسلام است که در طول سال حدود ۲۰۰۰ محفل قرآنی برگزار می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی افزود: آستان سالانه میزبان بیش از بیست میلیون زائر است و با توجه به نگهداری بیش از ۱۹ هزار نسخه خطی قرآنی در موزه معرفی این نسخ و بازدید مخاطبان از آن جذابیت‌های ویژه‌ای خواهد داشت.
ایشان در ادامه خواستار احیا کردن زمینه‌های بکر و بالقوه موجود در حرم توسط رادیو قرآن شد. وی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده در آستان پرداخت و گفت: قرائت قرآن از اصلی‌ترین اولویت‌های حرم رضوی است و پیشنهاد کرد تا مسابقات مشترک و محتوایی قرآنی در حوزه حفظ و تدبر نیز برگزار شود.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی شجاع رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی نیز در این نشست ضمن تقدیر از رادیو قرآن نسبت به پخش مناسب تلاوت‌های ترتیل حرم در ۳ شبکه رادیو قرآن، تلاوت و ترتیل، توجه ویژه به هنرهای قرآنی از برنامه های در دستور کار حوزه مسئولیت خود دانست.
محمدامین توکلی زاده مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی در بخشی از این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در آستان قدس رضوی اظهار کرد: رفع خلاء‌ها و جبران کاستی‌های قبلی در پرداختن شایسته به قرآن کریم، تلاش برای ایجاد زیرساخت رسانه‌ای در حرم مطهر، توجه ویژه به حوزه فضای مجازی و سربلندی شیعیان در انس با قرآن کریم از اقدامات و اهداف پیش روی روابط عمومی این مجموعه است.
مهران رهبرحقیقت مدیر گروه قرآن و اطلاع‌رسانی رادیو قرآن نیز در پایان این نشست به تشریح جایگاه ویژه رادیو قرآن در فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و افزود: رادیو قرآن ضمن اینکه رسانه مورد علاقه بسیاری از بزرگان و مسئولان کشور است، همچنین رتبه نخست رضایت‌مندی مخاطبان در میان تمامی شبکه‌های رادیویی را داراست و این ویژگی‌ها می‌تواند در انتقال پیام‌های فرهنگی منتشره از آستان قدس رضوی بسیار تاثیرگذار باشد.
وی در ادامه گفت: معاون محترم صدا نیز برای همکاری تمامی شبکه‌های رادیویی با آستان قدس رضوی اعلام آمادگی کرده‌اند.
گفتنی است، در پایان این نشست مقرر گردید توافقنامه‌ای با توجه به مباحث مطرح شده در این جلسه تنظیم و طرفین نسبت به تکمیل آن اقدام و در آئینی با حضور مدیران ارشد دو حوزه به امضاء برسانند./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين