امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۲۰:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آنالیز/ چرا استقلال به پدیده باخت؟

با گذشت یک روز از بازی استقلال مقابل پدیده عملکرد این تیم، بررسی شده است.

به گزارش بابل نوین، قبل از هر چیز لازم است ذکر شود که کیفیت فردی بازیکنان استقلال عالی است. بازیکنانی که اتفاقا برای رسیدن به گل بسیار عجله دارند اما برنامه و طرح گروهی متداومی ندارند. به زبان ساده تر فقط می خواهند به زور به گل برسند. استقلال به جای کارهای تاکتیکی استاندارد در فاز حمله، به صورت تصادفی و از کناره ها حمله می کند و راه به جایی نمی برد. استقلال دیروز می توانست با پاسهای عمقی- سرعتی به مرکز دفاع حریف که اتفاقا آسیب پذیر هم بود، نفوذ کند و به هدفش برسد اما این مورد کمتر در استقلال دیده شد.

-هر چند ارسالهای متعددی از جناحین انجام شد ولی اکثرا بی هدف بود. استقلال در منطقه شش قدم حریف هم کم تعداد بودند و همین عامل هم مزید بر علت برای عدم استفاده از اندک ارسالهای خوب شده بود.

 

-جابجایی زیاد بازیکنان استقلال در طول بازی غیر ضروری و خارج از شعاع حرکتی آنها بود. به عنوان مثال روزبه چشمی یک هافبک دفاعی است ولی بارها تا جناح راست حرکت می کرد. این کار یعنی عدم رعایت شعاع حرکتی یا ندانستن وظیفه اصلی کهخ باید از سوی کادر فنی بررسی شود. نمونه دیگر داریوش شجاعیان بود که شعاع حرکتی اش از گوش راست تا  وسط زمین در سمت راست بود.

 

 

– نداشتن مهاجم ثابت در مرکز دفاع تیم پدیده هم از دیگر نقاط ضعف استقلال بود. توجه داشته باشید روی هر پاس یا ارسال از جناحین، هر بار بازیکن مختلف از تیم استقلال در منطقه شش قدم حضور داشت. این یعنی بازیکنان در پستهای تخصصی حرکت نمی کنند یا در آن مکان حضور ندارند.( غالبا باید مهاجم اول با مهاجم دوم روی این ارسالها واکنش نشان دهند)

 

 

– تعویض ها بیشتر به تیم حریف کمک کرد.  در این بازی فاصله طولی تیم استقلال بیشتر از استاندارد و حتی نسبت به بازیهای قبل بود.

 

–  سردرگمی بین بازیکنان در شعاع حرکتی و بازیهای ترکیبی کاملا مشاهده می شد. این موارد در بازی جباروف کاملا مشهود بود، او نتوانست در حالت تعویض، ریتم بازی را بدست بگیرد، بلکه بازی او را مجبور به جابجایی غیر استاندارد می کرد، همچنین تعویض قائدی کاملا کلیشه ای بود. قائدی بازیکنی است که فضا می خواهد. در بازیهای بسته با توجه به قدرت بدنی کم و کم تجربه بودن، کارآیی خود را از دست می دهد.

 

در تیم پدیده که دیروز فوتبال خوب و منطقی بازی کرد، بازی خلعتبری به صورتی بود که سرعت تیمی پدیده را می گرفت. کادر فنی خیلی خوب به این نکته پی برد و با توجه به نبود بازیکنان مرکزی استقلال در مکان خودشان، ضد حمله بهترین تاکتیک مقابله با حملات استقلال بود. بهترین کار کادر فنی تیم پدیده، بیرون کشیدن خلعتبری بود و گل دوم آنها روی سرعت دادن به بازی بعد از توپ گیری از استقلال بود پدیده می توانست روی ضد حملات، به گل های بیشتری هم برسد. دفاع های کناری استقلال هر دو رو به جلو نفوذ می کردند و پشت هر دوی آنها کاملا خالی بود و پدیده هم سعی می کرد از این فضا استفاده کند .آنها  از عدم جایگیری بازیکنان حریف بهترین استفاده را بردند و به گل دوم رسیدند و بازی را به سود خودشان به پایان رساندند.

 

رضا پرکاس- مربی فوتبال در آلمان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين