امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۹:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کمدی «درخونگاه» با ترسیم فضایی امیدبخش به تماشاگر احترام می‌گذارد

کمدی «درخونگاه» با ترسیم فضایی امیدبخش به تماشاگر احترام می‌گذارد

به گزارش بابل نوین، نمایش «درخونگاه» یک کمدی شاد است که با ترسیم فضایی روشن و امیدبخش، به تماشاگر احترام می‌گذارد.

کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر، پس از تماشای نمایش «درخونگاه» به کارگردانی عبدالرضا اکبری گفت: عبدالرضا اکبری را باید از پیشکسوتان تئاتر طنز دانست. شاید کمتر کسی بداند که سابقه او در تئاتر طنز به قبل از انقلاب اسلامی باز می‌گردد. او به همراه جواد انصافی و محمود بصیری در تئاتر کمدی بسیار فعال بود. «درخونگاه» شاید اولین نمایش کمدی او بعد از گذشت حدود چهل سال باشد و به نوعی می‌توان گفت که عبدالرضا اکبری با این نمایش به خاستگاه و علایق دیرینه‌اش بازگشته و ادای دین کرده است.

این بازیگر تئاتر و سینما افزود: خود من از جمله تماشاگرانی هستم که به سختی می‌شود صدای خنده‌ام را شنید و آسان نمی‌خندم؛ اما نمایش «درخونگاه» موقعیت‌هایی دارد که تماشاگر را به قهقهه می‌اندازد و شادی‌آفرین است.

وی با اشاره به داستان نمایش توضیح داد: گرچه شاکله‌ کلی نمایش، از داستان «داش آکل» اقتباس شده است اما عبدالرضا اکبری به خوبی توانسته از آن فضای تیره و ناامیدکننده‌ داستان هدایت، فاصله بگیرد و با خلق موقعیت کمدی، داستانی مفرح، روشن و لذت‌بخش را به تماشاگران عرضه کند.

مبارکه در پایان خاطرنشان کرد: «درخونگاه» از بازیگران توانمندی بهره گرفته و همراه با کارگردانی خوب، اثری در خور احترام و دوست‌داشتنی است و جا دارد به گروه اجرای این نمایش خسته نباشید بگویم.

شایان ذکر است؛ نمایش «درخونگاه» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا اکبری تا ۱۰ شهریور ماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه‌ مهر حوزه هنری به روی صحنه خواهد بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين