امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد

ضرورت ایجاد اراده ملی برای حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه باید یک اراده ملی برای حل مشکلات صندوق بوجود بیاید گفت: بحران‌هایی که در آینده تهدید کننده هستند را نمی‌توان یک شبه حل کرد، زیرا یک شبه ایجاد نشده‌اند.

به گزارش بابل نوین، محمود اسلامیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت صندوق بازنشستگی کشوری در دولت دوازدهم اظهار کرد: پیش از هر چیزی باید یک واکاوی علمی در خصوص صندوق بازنشستگی کشوری صورت بگیرد.

وی افزود: البته ما این کار را به کمک یک گروه متخصصان و مشاوران علمی خارجی انجام دادیم و آن را ارائه خواهیم کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه باید یک اراده ملی برای حل مشکلات بوجود بیاید گفت: بحران‌هایی که در آینده تهدید کننده هستند را نمی‌توان یک شبه حل کرد، زیرا یک شبه ایجاد نشده‌اند.

اسلامیان افزود:‌ در دولت‌های گذشته ۲۸ تصمیم غلط درباره صندوق‌های بازنشستگی گرفته شده که بار مالی آن تامین نشده است و هنوز گرفتار تبعات آن هستیم. به عنوان مثال در دولت نهم و دهم قدرت خرید بازنشستگان کشوری به دلیل عدم افزایش‌های سالانه همپای نرخ تورم تا ۶۷.۵ درصد کاهش پیدا کرد و شاهد خسارت ۳۵ هزار میلیارد تومانی ناشی از آن به بازنشستگان بودیم.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم برای جبران کاهش قدرت خرید بازنشستگان برنامه‌هایی را در هر سال اجرا و آن را ادامه دهیم گفت: طی دو سال اخیر افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به صورت پلکانی افزایش یافت و دولت بودجه مازادی را برای آن درنظر گرفت. در سال ۹۵،   ۶۰۰ میلیارد تومان و در سال جاری، ۲۲۰۰ میلیارد تومان مازاد بودجه صندوق از سوی دولت تخصیص یافت و توانستیم به صورت میانگین حقوق بازنشستگان را که زیر دو میلیون تومان دریافتی داشتند تا ۱۸.۵ درصد افزایش دهیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: تلاش می‌کنیم این روند ادامه پیدا کند و تبعات ناشی از عدم افزایش متناسب حقوق بازنشستگان در سال های گذشته کاهش یابد./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين