امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله صافی گلپایگانی:

فضای مجازی بهترین فرصت برای حوزه‌های علمیه است/ ‌ حوزه باید پیام غدیر را به جهانیان برساند

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی، فضای مجازی را بهترین فرصت برای حوزه های علمیه دانست و از آن ها خواست تا پیام غدیر را از این طریق به سراسر جهان انتقال دهند.

به گزارش بابل نوین، حضرت آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در پیامی به نشست آموزشی غدیر / ذی الحجه الحرام ۱۴۳۸، نوشت: امروز حوزه های شیعی وظیفه دارند که از فضای مجازی حداکثر استفاده را کرده و آن را وسیله ای قرار دهند که مراکز بزرگ علمی دنیا و دانشگاه های جهان از پیام واقعی غدیر استفاده کنند.

متن کامل پیام این مرجع تقلید بدین شرح است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم

  الحَمدُ لِلَّهِ الَّذی هَدانا لِهٰذا وَما کُنّا لِنَهتَدِیَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ .

خداوند متعال را بسیار شاکر هستیم که نعمت بزرگ خود یعنی ولایت امیرالمومنین علی علیه الصلوه و السلام را بر ما ارزانی داشت، و ما را به آن هدایت فرمود.

ما هم اکنون در آستانه بزرگترین عید آسمانی یعنی عید الله الاکبر عید سعید غدیر می باشیم؛ عیدی که تمام انبیای الهی و فرشتگان آسمانی، افتخار تعظیم آن را دارند.

عیدی که نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، تکریم آن را بر همه مسلمانان، لازم و واجب دانستند.

عید اکمال دین و اتمام نعمت، و عیدی که به واسطه آن، خداوند متعال راضی شد که اسلام، دین همه انسان ها تا قیامت باشد.

ابلاغ امامت و ولایت مطلقه الهیه حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، وسیله تکمیل دین و اتمام نعمت بزرگ خداوند بود که این تبلیغ نه تنها در عصر رسالت لازم و واجب بوده است، بلکه بنابر نص صریح خطبه غدیر، تا روز قیامت بر همه مسلمانان واجب می باشد.

امروز یکی از وظایف مهم حوزه های دینی ما، تبلیغ ولایت و امامت آن حضرت، به صورت جهانی و بین المللی می باشد.

حوزه ما باید غدیر را در سرتاسر دنیا معرفی نماید.

شناخت غدیر بر همگان لازم است چون فقط از این برکه مبارک می شود انسان های تشنه معنویت و حقیقت را سیراب نمود.

امروز حوزه های شیعی وظیفه دارند که از فضای مجازی حداکثر استفاده را نموده و آن را وسیله ای قرار دهند که مراکز بزرگ علمی دنیا و دانشگاه های جهان از پیام واقعی غدیر استفاده نمایند.

اینجانب از حضور فعال نشست آموزشی غدیر و شرکت کنندگان محترم در این اجلاس نورانی تقدیر و تشکر نموده، و از خداوند متعال مسئلت دارم که مورد عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء قرار بگیرند.

سلام و درود بر چاکران دربار ملکوتی علوی و تحیت و تهنیت بر برگزارکنندگان جشن های مبارک غدیر؛ و السّلام علیکم و رحمه الله

لطف الله صافی

خبرگزاری رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين