امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۱۹:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ظریف:

ایران هزینه مقابله با قدرت متصلب جهان را پرداخته است/نباید گول شعارها را خورد

به گزارش بابل نوین، محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه در ششمین کارگاه آموزشی شبیه‌سازی شورای امنیت اظهار داشت:در جنگ تحمیلی علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده شد اما همه دنیا از صدام حمایت کردند و اجازه نمی‌دادند موضوع استفاده از سلاح شیمیایی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود.

وی در ادامه افزود: فراموش نکنید و گول شعارها را نخورید، ما آنجام بودیم و دیدیم تا وقتی صدام به کویت حمله نکرده بود با وجود آنکه ۶ گزارش دبیرکل وقت سازمان ملل به صراحت می‌گفت که صدام علیه ایرانی‌ها و شهروندان غیرنظامی از سلاح شیمیایی استفاده کرده است، اعضای شورای امنیت یک بیانیه و یا قطعنامه شورای امنیت که اسم عراق در آن باشد صادر نکردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد:بهترین کاری که انجام دادند این بود که بگویند استفاده از سلاح شیمیایی علیه نیروهای ایرانی این بود که انگار خودمان علیه خودمان از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌ایم.

ظریف تاکید کرد:ایران هزینه مقابله با قدرت متصلب آن روز را پرداخته است و نشان داد که قدرت تعیین کننده نیست.

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: بنابراین آنچه مهم است این که بدانیم و به کار بگیریم که ابزارهای قدرت دیگری وجود دارد که می‌توانیم از آنها به خوبی و با موفقیت استفاده کنیم. این به معنای در افتادن با دنیا نیست و رویکردی است که می‌تواند در آینده کشور ما و کشورهای در حال توسعه و منطقه به واسطه آن در تعاملات بین‌المللی تأثیرگذار باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين