امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ - ۱۵:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

دولتمردان خود را با شاخص‌های شهیدان رجایی و باهنر تطبیق دهند

امام‌جمعه بابل گفت: هفته دولت برای یادآوری خدمات دولت در نظام اسلامی و جامعه است، دولتمردان شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار بدهند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز سیاسی عبادی جمعه بابل با اشاره به اهمیت نمازجمعه اظهار کرد: حضور در نمازجمعه، از گرمی قیامت برای نمازگزاران حکم می‌کند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام‌باقر(ع) افزود: امام‌باقر(ع) مرجعیت علمی و فقهی اهل‌بیت را به آن‌ها برگرداند در واقع امام باقر(ع) شکافنده علوم است تا عالمان شیعه از خزانه علمی و فقهی شیعه بهره ببرند.

این مقام مسئول ادامه داد: در هفته آتی روز عرفه را در پیش داریم، روز عرفه از ایام‌المعلومات و ایام با برکتی است که روز دعا، تضرع و گدایی به درگاه خداوند متعال محسوب می‌شود.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: روز عرفه در جمع گسترده حضور پیدا کنید و در صفوف مومنین همپای سیدالشهدا(ع) و زائران بیت‌الله‌الحرام دعای عرفه را زمزمه کنید، روز عرفه روز رحمت الهی توام با مرحمت است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به هفته دولت گفت: هفته دولت برای یادآوری خدمات دولت در نظام اسلامی و جامعه است، دولتمردان شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار بدهند.

وی افزود: از همت بلند استاندار مازندرن و مسؤولان برای خدمت‌رسانی به مردم تقدیر می‌کنم، یاد شهدای کارمند را گرامی می داریم و رابطه دولت و مردم در نظام اسلامی رابطه‌ای صادقانه است.

خطیب جمعه بابل تاکید کرد: دولتمردان خود را با شاخص‌های شهیدان رجایی و باهنر خود را تطبیق دهند و مسؤولیت را طعمه خود نسازند.

روحانی با اشاره به نجومی‌بگیران یادآور شد: حقوق‌های نجومی از سوی برخی از مسؤولان دولت برای مردم مصیبت‌آور بود، ساده‌زیستی، مسؤولیت‌پذیری در شرایط سخت و ولایتمداری ویژگی دولتمرد اسلامی است.

وی ادامه داد: فرهنگ سوء‌ظن به مسؤولان یک امر نگران‌کننده است هر چند ممکن است برخی خیانت کنند اما نباید به همه تعمیم داده شود، احیای فرهنگ کار برای مردم که کار را خدمت می‌دانند در نظام اسلامی باید احیا و تبیین شود.

امام جمعه بابل با اشاره به نماز عیدقربان در جمعه آتی گفت: در جمعه بعد به دلیل تقارن روز جمعه با عید قربان، نمازجمعه خوانده نمی‌شود و نمازعید قربان راس ساعت ۸ صبح برگزار می‌شود، مردم حضوری گسترده و پرشور در نمازعید قربان داشته باشند.

وی افزود: از فعالیت‌ها و تلاش‌های آقای بیژنی، شهردار سابق بابل تقدیر می‌کنم، زحمات و خدمات ایشان که متاسفانه فرصت چندانی برای خدمت پیدا نکرد برای مردم قابل توجه و درک است.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: فعالیت‌ها و تلاش‌های آقای بیژنی موجب پشتیبانی مردمی از ایشان را فراهم کرد، از اعضای شورای اسلامی شهر بابل که پشتیبانی از آقای بیژنی کردند تقدیر می‌کنم و امیدواریم که مردم بابل شاهد استمرار این خدمات‌رسانی باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين