امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ - ۱۷:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

رییس‌جمهور گوشش به دهان رهبری باشد/ کارمندان آبرو و پیشانی نظام اسلامی هستند

امام‌جمعه گتاب گفت: رییس‌جمهور محترم با آن تالیف آبرومند در کنار برد بین‌المللی و سخنانشان در مراسم تنفیذ باید گوششان به دهان رهبری باشد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت همزمان با شهادت شهیدان رجایی و باهنر که دو نماد کار جهادی و انقلابی هستند را گرامی می‌داریم و تلاش مجدانه و ساده‌زیستی برای خدمت به بندگان خدا از شاخصه‌های این دو عزیز بود.

وی افزود: علامه حسن‌زاده‌آملی می‌فرماید “رهبر عظیم‌شانتان را دوست بدارید که دنیا شکارش نکرده است و گوش‌تان به دهان رهبر باشد چون ایشان گوششان به دهان امام عصر(عج) است”.

این مقام مسئول ادامه داد: رییس‌جمهور محترم با آن تالیف آبرومند در کنار برد بین‌المللی و سخنانشان در مراسم تنفیذ باید گوششان به دهان رهبری باشد.

امام جمعه گتاب تصریح کرد: باید به توصیه‌های رهبری در زمینه تسهیل زندگی برای مردم عمل شود و زندگانی روستایی راحت ایجاد شود تا مردم به مهاجرت به شهرها روی نیاورند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: آنچه که در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله است به آن عمل شود و این سند راهکار و راهبرد را جدی بگیرند و هر کوتاهی باعث عدم موفقیت در این پازل است.

وی افزود: آقای رییس‌جمهور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و رهبر سه وظیفه اصلی را برای رییس‌جمهور بر می‌شمرند که از جمله گشایش اقتصادی و ایجاد غنا در کشور، ارتقای فرهنگ، فکر و عمل دینی مردم، لزوم کار و مدیریت جهادی‏ است که باید توجه ویژه روی آن شود.

خطیب جمعه گتاب تاکید کرد: مطالبات مهمی در برابر دولت است که باید در پرتو اسناد بالادستی شناخته شود و همه باید به دولت در جهت تحقق آن کمک کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: نرخ رشد اقتصادی در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه هشت درصد در نظر گرفته شد که مسئولان باید توجه کنند که تازه اگر محقق شود بعد از ترکیه و عربستان سوم در منطقه خواهیم بود.

تقی‌پور افزود: ایجاد سالانه ۹۵۵ هزار شغل برابر اسناد بالادستی و براساس برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری سال ۱۳۹۹ باید هفت درصد باشد و در این مسیر جذب سالانه ۱۱ میلیارد دلار سرمایه خارجی که این شیوه یکی از بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری است که باید روش‌های نوین مدیریتی و جذب علم در کنار آن باشد مدنظر مسئولان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: افزایش سالانه ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی و بهبود فضای کار که در این مسیر منتقدین، رییس‌جمهور، مجلس و قوه قضائیه دست به دست هم دهند. تا این مسئله محقق شود.

امام جمعه گتاب با اشاره به برخی کج خلقی‌های سیاسی اظهار کرد: در ایران اسلامی مشکل برنامه و ایده نداریم، برخی دعوای سیاسی می‌کنند که خود رییس‌جمهور شوند و دعوا سرمیز است، به واقع باید برای هر کسی که رییس جمهور است دعا کنیم این اسناد بالادستی را محقق کند.

وی با اشاره به حمایت از تولید داخلی گفت: خرید وسایل ایرانی، ساخت و تولید داخلی بسیار مهم است و در همین مهر امسال می‌توانیم از نوشت‌افزار ایرانی استفاده کنیم تا صدها و هزاران ایرانی مستقیم و غیرمستقیم برایشان شغل آفرینی شود و از تعطیلی واحدهای کوچک تولیدی کم می‌شود.

حجت‌الاسلام تقی‌پور با اشاره به سالروز شهادت امام باقر(ع) افزود: این مناسبت بزرگ را در هفته پیش‌رو داریم و باید از استراتژی ایشان در مسئله تقوا استفاده ویژه کرد چون با تقوا بودن بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.

وی روز کارمند را یکی از روزهای مهم برشمرد و تاکید کرد: کارمندان آبرو و پیشانی نظام اسلامی هستند و در هر اداره‌ای اگر کارمندی غفلت کند اولین ناسزا به انقلاب می‌شود پس باید این عزیزان توجه کنند.

خطیب جمعه گتاب افزود: کارمندان نباید مدیون ارباب رجوع شوند، در امورات دقت بیشتری کنند تا حق‌الناس برعهده شان نباشد و این روزها باید روز بازبینی و تکریم در امورات کارمندان باشد.

وی در پایان گفت: در هفته آتی دو مناسب بزرگ مذهبی یعنی روز عرفه که روز نیایش است و عید قربان را در پیش داریم که نباید از برکات این روزها غافل باشیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين