امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۵:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اتفاق عجیب در فوتبال ایران؛ قانون برای بازیکن برزیلی ذوب‌آهن تغییر می‌کند؟

باشگاه ذوب‌آهن در تلاش است برای بازیکن برزیلی خود مجوز بازی بگیرد در حالی که جذب این بازیکن خلاف مقررات نقل‌وانقالات ایران بوده است.

به گزارش بابل نوین، باشگاه ذوب آهن اصفهان در تاریخ ۱۸ مرداد ماه با کی‌روش استنلی سوارز مهاجمی از برزیل قرارداد امضا کرد اما این بازیکن هنوز نتوانسته برای این تیم به میدان برود.

مشکل بازیکن برزیلی ذوب آهن این است که از نظر سازمان لیگ در دو فصل اخیر سابقه بازی در سری A و B برزیل را ندارد و از این‌رو نمی‌تواند در لیگ برتر ایران بازی کند. طبق قانون سازمان لیگ بازیکنان برزیلی برای بازی در لیگ برتر ایران باید در دو فصل آخر فوتبالی‌شان در سری A و B کشورشان بازی کرده باشند.فریبرز محمود‌زاده در گفت‌وگوبا خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۲ تیر ماه سال جاری در مورد قوانین جدید سازمان لیگ به طور کامل توضیح داد.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود سوارز در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به ترتیب در تیم‌های رمو (سری C برزیل)، نورو هامبورگ (لیگ محلی برزیل)، کیتوسانگا (لیگ دو ژاپن) و رزنده برزیل (سری D برزیل) بازی کرده است.

مسئولان باشگاه ذوب آهن به امیر قلعه‌نویی قول داده‌اند به زودی مشکل سوارز حل و مجوز بازی وی نیز صادر می‌شود. حال اینکه چطور قرار است مشکل این بازیکن برای بازی در ذوب‌آهن حل شود سوالی است که مسئولان نقل‌وانتقالات سازمان لیگ و بین‌الملل فدراسیون فوتبال حاضر به پاسخگویی به آن نیستند. در این مورد گفته می‌شود تلاش‌هایی می‌شود که بندی به قوانین تصویب شده برای جذب بازیکن در سازمان لیگ، اضافه شود تا باشگاه اصفهانی بتواند از خرید اصفهانی خود استفاده کند.

نکته قابل توجه اینکه سازمان لیگ پیش از این به خیلی از باشگاه‌های لیگ برتری اجازه جذب بازیکن خارجی که شامل مقررات جدید کمیته نقل‌انتقالات نمی‌شدند، نداد. نمونه آخر آن کنت چوکو بازیکن نیجریه‌ای پیکان بود که فصل گذشته در لیک برتر مصر بازی می‌کرد اما سازمان لیگ از این بازیکن خواستار بازی ملی‌ شد و این بازیکن بعد از تلاش‌های فراوان و رایزنی با فدراسیون فوتبال کشورش در نهایت توانست ثابت کند که بازی ملی دارد./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين