امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۱:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیر ستاد اربعین‌حسینی راهیان کربلای مازندران:

برای اسکان ۵۰ هزار زائر در شهر کربلا آماده می‌شویم

دبیر ستاد اربعین‌حسینی راهیان کربلای مازندران خبر از اسکان بیش از 50 هزار زائر اربعین حسینی در کربلای معلا توسط این ستاد داد.

به گزارش بابل نوین، محمدحسین طبرستانی دبیر ستاد اربعین‌حسینی راهیان کربلای مازندران در نشست اعضای این ستاد با حجت‌الاسلام روحانی امام‌جمعه بابل با اشاره به برنامه‌های این ستاد در اربعین پیش رو اظهار کرد: در سال گذشته ۳۵ هزار زائر اربعین‌حسینی از سوی این ستاد اسکان داده شدند که امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این تعداد به ۵۰ هزار نفر در شهر کربلا خواهد رسید.

 

وی افزود: از پایان اربعین حسینی سال گذشته تا امروز ۲۲ جلسه در ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران صورت گرفته است و امسال در موکب فاطمه الزهرا(س) و الشباب‌العلویون برای تغذیه ۳۸ هزار نفر از زائران صورت می‌گیرد.

 

دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلا با اشاره به خدمات جانبی از سوی این ستاد برای زائران تصریح کرد: ایجاد یک درمانگاه سیار، خیاطی، پیرایشگاه و لباس‌شویی صلواتی، نانوایی، سرویس‌های بهداشتی و استحمام زائران از جمله برنامه‌های این ستاد در حوزه خدمات‌رسانی در کنار اسکان و پذیرایی از زائران در شهر کربلا است.

 

طبرستانی ادامه داد: باید با شناسایی همه ظرفیت‌ها اهتمام ما بر اساس دستورات مقام معظم رهبری برای باشکوه برگزار شدن اربعین حسینی با محوریت مردم عراق باشد تا این حرکت جهانی در جهت عظمت تشیع و فراگیر شدن گفتمان قیام حسینی در سطح بین‌الملل قرار گیرد.

 

وی در پایان از اعزام ۲۱۳ خادم از سوی این ستاد برای اربعین امسال خبر داد و گفت: همه خادمان با هزینه شخصی و بر اساس نگاه متعالی دینی و مذهبی به کربلای معلا اعزام می‌شوند و بخشی از خادمان ستاد راهیان کربلا تقریبا به مدت ۲ ماه در شهر کربلا برای تدارک و آماده‌سازی پذیرایی از زائران حسینی مستقر خواهند شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين