امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۱۰:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرمصرف‎ترین لحظات برقی مرداد ماه ۹۶

به گزارش بابل نوین، در طول پنجمین ماه سال، پیک روزانه بر پیک شبانه پیشی گرفته و ۱۰ زمان پرمصرف این ماه بین ساعات ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ رخ داده است.

 در دومین ماه تابستان، دو نوع پیک مصرف برق در طی شبانه روز داشتیم. یکی پیک روزانه که بین ساعات ۱۲ تا ۱۵:۳۰ به ثبت می رسید و دیگری پیک شبانه که بین ساعات ۲۰:۳۰ تا ۲۳ ثبت می شد.

در این ماه، بیشترین مقدار لحظه ای مصرف برق کشور در روز هشتم مردادماه در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه به میزان ۵۵ هزار و ۴۴۲ مگاوات به ثبت رسید که در مقایسه با پیک ۵۵ هزار و ۳۶۴ مگاواتی تیرماه رشدی ۷۸ مگاواتی و نسبت به پیک ۵۰ هزار و ۹۰ مگاواتی خردادماه، رشدی بیش از ۵ هزار مگاوات داشت.

پرمصرف ترین لحظات برقی مردادماه ۹۶ در جدول زیر آورده شده است. مصرف لحظه ای برق در این جدول بر حسب مگاوات است.

همانطور که در جدول بالا مشخص است، در طول پنجمین ماه سال پیک روزانه بر پیک شبانه پیشی گرفته و ۱۰ زمان پرمصرف این ماه بین ساعات ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ رخ داده است. از اینرو پیک های لحظه ای مصرف برق در مردادماه بیشتر ناشی از استفاده از وسایل سرمایشی در میانه روز بوده است.

«ستار محمودی» سرپرست وزارت نیرو از احتمال ثبت پیک های جدید مصرف برق در روزهای باقی مانده از تابستان خبر داده است. از اینرو با توجه به اینکه مصرف برق در تابستان ۹۶ رکورد تاریخی مصرف برق کشور را شکسته و شبکه برق کشور ظرفیت رشد مصرف بیش از این را ندارد، بهتر است مردم نسبت به متعادل کردن دمای کولرهای گازی (۲۴ تا ۲۶ درجه که دمای آسایش نامگذاری شده است) و همچنین استفاده از دور کند کولرهای آبی در ساعات پیک توجه کنند.

مسئولان صنعت برق کشور توصیه اکید کرده اند در ساعات پیک مصرف برق تابستانه (۱۲ تا ۱۴ و ۱۹ تا ۲۳) از وسایل پرمصرف برقی استفاده نشود تا مردم در اقصی نقاط کشور بتوانند از نعمت برق برخوردار باشند.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين