امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیر پوردستان:

آمریکا با ایجاد داعش به دنبال جلوگیری از قدرت کشورهای اسلامی است

به گزارش بابل نوین، امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم آغاز دوره ۲۸ دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که صبح امروز( چهارشنبه) برگزار شد با تبریک ایام عید قربان و غدیر، اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل حمله رژیم بعثی عراق ضربه زدن به نظام نو پای جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بود.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آمریکا وقتی دید که ادبیات جدیدی مانند استقلال و غیره از جانب جمهوری اسلامی ارائه می‌شود و این ادبیات در مرزها باقی نمی‌ماند و به تمام جهان صادر خواهد شد، ترورها تحریم‌ها و اقدامات خود را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

وی بیان کرد: یکی از مراکز تحقیقاتی آمریکا بعد از نابودی قدرت شرق، اعلام کرد چرا نشسته‌اید که با اتحاد شیعه و سنی قدرت و قطب بزرگ اسلام ایجاد خواهد شد. آمریکایی ها در طول سالهای بعد از انقلاب با روش های مختلف مانند حمله به افغانستان و عراق می خواستند به ایران وارد شوند اما قدرت بازدارندگی نظام اسلامی مانع این اهداف شد.

امیر پوردستان اقدام دیگر دشمن برای تضعیف جهان اسلام را جنگ داخلی و تقسیم کشور های منطقه اعلام کرد و گفت: آمریکایی ها با ایجاد داعش و گروه های تروریستی و با بهره گیری از سرمایه های کشور های اسلامی و فریب مسلمانان به دنبال جلوگیری از شکل گیری قدرت کشورهای اسلامی هستند. تحریم و تهاجم فرهنگی از دیگر روش های دشمن برای تضعیف جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۰۵، طرح خاورمیانه بزرگ از طرف آمریکا مطرح شد که طبق آن باید کشورهای خاورمیانه تکه تکه می‌شدند، مثلا عراق به سه قسمت سنی و شیعی و کردی همچنین سوریه و عربستان، ایران هم با همین برنامه به چند قسمت تقسیم می‌شد.

امیر پوردستان افزود: هانتینگتون آمریکایی می‌گوید ما کشوری هستیم که آینده جهان را می‌سازیم و می‌گوییم که جوان ایرانی چه لباسی باید بپوشد و مدل موی سر خود را چگونه اصلاح کند.

وی خاطر نشان کرد: اهداف تقسیم کشورهای منطقه این بود که با تقسیم کشورها، کنترل آنها را ساده‌تر و تغییر فرهنگ آنها راحت‌تر می‌کند و بازار مصرف آنها را افزایش خواهد داد و در نهایت با این اقدام، دیگر تهدیدی برای رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت.

امیر پوردستان با اشاره به طرح ۲۰۰۵ آمریکا اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف خود، ویروسی را به جان منطقه انداختند و داعش را به وجود آوردند تا جلوی شکل‌گیری قطب قدرت اسلامی را بگیرند البته در این درگیری، همه چیز از جمله پول، قاتل، مقتول و سرمایه‌ها، همگی از کشورهای اسلامی هستند. داعش برگرفته شده از تفکر وهابی است و تامین مالی آن برعهده برخی کشورهای مرتجمع منطقه مانند عربستان است.

وی افزود: قبل از ایجاد نظام اسلامی، دنیا به شکل دو قطبی اداره می‌شد که ایران تحت سلطه و زیر نظر آمریکا قرار داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها می‌دانستند که آرمان‌های نظام اسلامی در مرزهای ایران محدود نخواهد بود و در همین راستا ابتدا جنگ ۸ ساله و پس از آن تحریم‌های اقتصادی و نظامی را به کشور ما تحمیل کردند.

جانشین فرمانده کل ارتش با تأکید بر اینکه در طول تاریخ انقلاب دشمنان ما با روش‌های مختلف سعی در نابودی نظام اسلامی را داشتند، گفت: دشمنان ما در برهه‌ای با استفاده از منافقین سعی در درگیری و اجرای کوتای نظامی علیه نظام نوپای ما را داشتند همچنین در سال‌های اخیر یکی از موسسات نظامی آمریکا تهدیدی را ارائه داد تا از ایجاد کشورهای قدرتمند در منطقه جلوگیری کند. در همین راستا سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس با حمایت مالی عربستان دور هم جمع شده و دست به توطئه علیه ایران زدند.

امیر پوردستان ادامه داد: اشغال افغانستان در سال ۲۰۰۱ و در ادامه حمله نظامی به عراق به منظور محاصره کردن ایران بود تا در فرصتی مناسب بتوانند حمله نظامی علیه کشورمان داشته باشند که البته نتوانستند به این هدف برسند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين