امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ - ۱۸:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیر سرتیپ حاتمی:

هدف از توسعه صنایع دفاعی تضمین امنیت و تقویت ثبات منطقه است

به گزارش بابل نوین، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در خبر ساعت ۱۴:۰۰ و با اشاره به دیپلماسی دفاعی کشورمان، اظهار کرد: دیپلماسی دفاعی یکی از برنامه‌های اصلی وزارت دفاع است که در مجلس مورد تأکید ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح افزود: ما با همه کشورها به ویژه منطقه و همسایه تعامل داریم و آن را توسعه خواهیم داد و مقام معظم رهبری نیز در روز تنفیذ به توسعه روابط و تعاملات تأکید داشتند.

وی گفت: در منطقه‌ای که مسئله اصلی امروز آن بی‌ثباتی و ناامنی است قطعا دیپلماسی دفاعی می‌تواند کمک مؤثری به دستگاه سیاست خارجی همه کشورها داشته باشد.

حاتمی در پاسخ به این سوال که سیاست وزارت دفاع در جهت دفاع از محور مقاومت در منطقه چیست؟، تأکید کرد: ملت ایران به عنوان الگوی مقاومت هم در دوره دفاع مقدس و هم در دوره‌های بعدی پشتیبان نیروهای مقاومت بودند به این دلیل که خودشان یک نمونه در مقاومت هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان ما از این الگو شدن هراس دارند ما بر اساس تعالیم اسلامی و آرمان‌ها و اعتقادهایمان به دنبال حق طلبی و حق جویی هستیم و از همه ملت‌هایی که به دنبال استکبارستیزی، حق‌طلبی و حق‌جویی هستند حمایت می‌کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان داشت: در دوره گذشته این کار در چارچوب خواست کشورهای مقاومت در حد کمک‌های مستشاری انجام شد و در دوره بعد نیز این کار استمرار پیدا خواهد کرد.

امیر حاتمی بیان داشت: هر چند توان نیروهای مسلح توان گسترده‌ای است و ما توان حمایت بزرگی را داریم اما تا به امروز در همین محدوده خواسته شده و در این محدوده هم عمل کرده‌ایم و ان‌شا‌ءالله با تمام توان استمرار پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای توسعه صنایع دفاعی در حدی که بتوانیم در عرصه صادرات محصولات دفاعی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم چیست؟، بیان کرد: تمامی نیازهای نیروهای مسلحمان در همه حوزه‌ها اعم از موشکی، هوایی، دریایی، پدافند و رزم زمینی تولید می‌کنیم. هدف اصلی ما از تولید محصولات دفاعی قطع وابستگی و پشتیبانی و تأمین نیازهای نیروهای مسلح است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تصریح کرد: از آنجایی که می‌دانیم بسیاری از درگیری‌ها، مشکلات و بی‌ثباتی‌ها در منطقه در جایی اتفاق می‌افتد که کشورهای مستقل با ضعف مواجه می‌شوند، در آنجا برای جلوگیری از درگیری و جنگ حتما از موضوع صادرات استفاده می‌کنیم.

وی گفت: هدف ما در این موضوع با هدف کشورهای استعماری متفاوت است. آن‌ها عمدتا برای دستیابی به منابع کشوهای منطقه حی به درگیری‌ها دامن می‌زنند اما ما برای تضمین امنیت و تقویت ثبات منطقه موضوع را در برنامه‌مان قرار داده ایم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين