امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/02 - 10:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس رسانه ملی:

اهل قرآن اهل مقاومت و پایداری هستند

به گزارش بابل نوین، دکتر عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی، در آیین اختتامیه طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۱ ، با اشاره به ضرورت توسل به قرآن و آموزه های قرآنی در جنگ رسانه ای و فرهنگی امروز گفت : اهالی قرآن، اهل مقاومت و پایداری هستند و آنهایی که با قرآن انس و الفت دارند، می توانند در مقابل این جنگ رسانه‌ای و فرهنگی، جبهه مقاومت تشکیل داده و در برابر شبیخون های فرهنگی بایستند.

وی افزود: ما در یک رویارویی نابرابر فرهنگی و در یک جنگ فرهنگی و رسانه ای زیست می‌کنیم و رسانه ملی قرارگاه مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

رئیس سازمان صداوسیما توسل همزمان به قرآن و عترت را موثر دانست و تصریح کرد: جامعه ای که قرآن و عترت را با هم داشته باشد، قطعا می تواند در مقابل توطئه ها بایستد و خود را ایمن کند.

دکتر علی عسکری با تشکر از برگزارکنندگان طرح قرآنی بشارت، از همه نهادها و مراکز قرآنی و فرهنگی که با رسانه ملی در برگزاری این طرح همکاری کردند، قدردانی کرد و گفت: حقیقتاً تلاش این مراکز بود که در کنار رسانه ملی، به بار نشست و ۱۵ میلیون نفر از طریق این رسانه توانستند، با این برنامه و قرآن به ویژه دو سوره مبارکه «واقعه» و «ملک» ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: همچنین از طریق فضای مجازی، پنج میلیون نفر با طرح بشارت ارتباط برقرار و در مسیر قرآن حرکت کردند که این افتخاری برای رسانه ملی است.

دکتر علی عسکری اظهار داشت: قرآن معجزه ای الهی و پدیده ای بی نظیر و بدیع در عالم برای هدایت انسان‌هاست و باید توجه داشته باشیم، انس با آیات قرآن، انس با کتاب و آیاتی است که بر قلب نورانی پیامبر نازل شده است .

وی با اشاره به آیاتی از قرآن ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید که اگر قرآن را بر کوه نازل می‌کردیم، از خشوع و خضوع از هم می‌پاشید و سپس به انسان ها هشدار می دهد که آیا شما هم خاشع هستید و آیا به سمت خدا حرکت می کنید. در واقع این سرزنش محترمانه خدا برای ماست تا به راه راست هدایت شویم.

رئیس رسانه ملی افزود: امیدوارم به قرآن این‌گونه نگاه کنیم که در ما حرکت ایجاد کند و ما را تکان داده و اصلاح کند؛ چرا که قرآن ما را به پایدارترین مفاهیم والا و انسانی هدایت می کند و آنچه برای جامعه وخانواده سازنده و راهگشاست، در این کتاب آسمانی آورده شده است.

دکتر علی عسکری تاکید کرد: قرآن سد آهنین بزرگی در مقابل مطامع جهان‌خواران است و ما در شرایط خاص تاریخی قرار داریم و قرآن می تواند سدی محکم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان باشد.

وی افزود: مساجد و مراکز مذهبی ما در طول تاریخ، نقش تمدن ساز داشتند؛ اما در دنیای مدرن که انقلاب ارتباطات اتفاق افتاد، دشمنان تلاش کردند تا به تدریج بر ما سلطه فرهنگی بیابند.

دکتر علی عسکری اظهار داشت: فضای مجازی خوبی هایی دارد اما مضرات فراوانی هم دارد و تسلط نظام سلطه به زیر ساخت های فضای مجازی موجب شده، تا این فضا اثرات مخربی را برای نسل جوان داشته باشد. ما باید در این جبهه نیز با توکل به قرآن و عترت در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: ما در جنگ تحمیلی یک وجب از خاک ایران را از دست ندادیم و امروز در جنگ رسانه ای که جنگ دوم ماست و یک جنگ هویتی است، هم باید پیروز شویم و مقاومت کنیم. موفقیت در این جنگ فرهنگی، نقطه عطفی برای ملت ایران در سطح منطقه و جهان خواهد بود. بر این اساس ما باید در این جهاد رسانه ای و فرهنگی موفق شویم .

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين