امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/03 - 10:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک عضو کمیسیون امنیت ملی: اروپایی‌ها علاقه‌مند به اجرای تعهدات‌شان در برجام هستند

به گزارش بابل نوین، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که اروپایی‌ها علاقه‌مند به حفظ برجام و پایبندی به تعهدات‌شان هستند لذا نه تنها آمریکا نمی‌تواند به راحتی این سند را از بین ببرد که در نهایت بازنده این میدان خواهد شد.

مرتضی صفاری نطنزی  با غیرمنطقی و غیرمعقول خواندن موضع‌گیری آمریکایی‌ها نسبت به برجام، گفت: دولت جدید آمریکا نسبت به برجام موضع‌گیری منطقی ندارد به طوریکه حتی برخی از مشاوران ترامپ نیز مخالف موضع‌گیری‌های او درباره برجام هستند.

وی افزود: از طرف دیگر شرکای اروپایی در برجام بر حفظ این سند اصرار دارند چون می‌دانند که منافع اقتصادی را به دست می‌آورند و از دست دادن بازار ایران به سود آنها نیست لذا به این نتیجه رسیده‌اند که نباید برجام را به خاطر آمریکا نقض کنند و تمامی تخم‌مرغ‌هایشان را در سبد آمریکا نگذارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بر این اساس با توجه به ابراز علاقه‌مندی اروپایی‌ها بر حفظ برجام و پایبندی آنها به تعهدات‌شان،‌ آمریکایی‌ها به راحتی نمی‌توانند از برجام بگذرند چون این توافقی بین ایران و ۱+۵ و نه فقط ایران و آمریکا است.

صفاری نطنزی با این پیش‌بینی که توافق برجام با قدرت اجرایی خواهد شد، گفت: طبیعتا این توافقنامه فرصت‌هایی برای ایران و سایر طرف‌ها به دنبال خواهد داشت که هر دو طرف به دنبال اجرایی شدن آن هستند، در نهایت این آمریکاست که متضرر شده و بازنده میدان می‌شود.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين