امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/05 - 20:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

راه ورود به لیست کی‌روش؛ فراتر از یک نفر

لیست تیم ملی در هر دوره یکی، دو بازیکن جدید را به خود می‌بیند. بازیکنانی که یا بعد از مدت کوتاهی خط می‌خورند یا در اردو می‌‌مانند و یا به ترکیب اصلی راه پیدا می‌کنند.

به گزارش بابل نوین، آخرین لیست تیم ملی هم چند سورپرایز داشت و دو بازیکن در بازی ایران مقابل کره‌جنوبی اولین بازی رسمی‌شان را انجام دادند. محمد انصاری و روزبه چشمی. سامان قدوس هم یکی از بازیکنانی است که اگرچه هنوز موفق به انجام بازی ملی نشده اما یکی از ملی‌پوشان آینده خواهد بود. این بازیکنان یک خصوصیت مشترک دارند که شاید همین خصوصیت باعث شده باشد در میان گزینه‌های موجود به لیست کی‌روش راه پیدا کنند. چند پسته بودن، این فاکتوری است که کی‌روش پیش از این هم بارها نشان داده علاقه ویژه‌ای به آن دارد.

از نظر او بازیکنان چند پسته هستند یا چند پسته می‌شوند! بازیکنانی که در این دسته‌بندی جای نگیرند یا در تفکرات کی‌روش جایی ندارند یا اگر بازیکن ثابت تیم‌ملی باشند کی‌روش تلاش می‌کند برای آنها آلترناتیوهای چند پسته‌ای بسازد که در موقع مناسب بتواند جایگزین‌شان کند. نگاهی به ترکیب اصلی تیم ‌ملی بیندازید. شاید تعداد بسیار کمی بازیکن یک پسته ببینید. رضا قوچان‌نژاد در نوک خط حمله از معدود این بازیکنان است که البته کیفیت بالای او و قدرت گلزنی‌اش به حدی هست که بتواند نظر کی‌روش را جلب کند. این نکته در مورد سردار آزمون هم صدق می‌کند. مسعود شجاعی و جلال حسینی را هم می‌توان در این دسته جای داد. مسعود شجاعی که در بعضی از بازیها در ترکیب اصلی بود و جلال حسینی هم کم کم جای خود را باید به محمد انصاری بدهد. این شاید یکی از فاکتورهایی باشد که باعث شود تا بازیکنانی مانند سروش رفیعی و مسلمان یا کاوه رضایی با توجه به توانایی‌هایشان در لیست تازه‌واردها قرار نگیرند./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين