امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/05 - 22:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

گسترش تفکر غدیر موجب امنیت در دنیا می‌شود

امام‌جمعه بابل گفت: گسترش تفکر غدیر موجب امنیت در جامعه و دنیا می‌شود و علاوه بر اینکه غدیر از دیدگاه ما یک الگو و اندیشه است یک روش زندگی نیز به شمار می‌رود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام جمعه بابل در جلسه با مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان بابل اظهار کرد: غدیر تفکر و اندیشه‌ای است که در ورای آن اساس تفکر اسلام و شیعه نهفته در غدیر است.

وی افزود: گسترش تفکر غدیر موجب امنیت در جامعه و دنیا می‌شود و علاوه بر اینکه غدیر از دیدگاه ما یک الگو و اندیشه است یک روش زندگی نیز به شمار می‌رود.

این مقام مسئول ادامه داد: هیچ امری را اسلام بر آن تاکید نکرد و فریاد نزد جز مساله ولایت زیرا کلید عقاید و تفسیر در دست ولایت است و غدیر حقیقتا محور و اساس شیعه است.

 امام‌جمعه بابل تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که کلام امیرالمومنین علی(ع) را در صحبت‌های دبیرکل سازمان ملل می‌شنویم و این عمق تاثیرگذاری این بزرگمرد تاریخ را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: باید در برپایی جشن‌های غدیر از فضای اداری و بانک‌ها که فضای تاثیرگذاری است استفاده کرد، شایسته است در ادارات، آذین‌بندی و فضاسازی به مناسبت عید غدیر انجام شود.

وی تاکید کرد: اگر به نام غدیر بسته‌هایی تهیه و به کارمندان داده شده و از زحمات آنان تجلیل شود بسیار ارزشمند خواهد بود.

رییس شورای فرهنگ و عمومی شهرستان بابل در پایان گفت: پیشنهاد می‌کنم مراکز پزشکی اگر بتوانند در روز غدیر خدمات رایگان یا نیمه‌رایگان داشته باشند و نورافشانی و فضاسازی در شهر به مناسبت غدیر با زینت بیشتری انجام شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين