امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/06 - 12:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل رتبه اول دانشگاه‌های کشور را کسب کرد

بر اساس آخرين اعلان نظام رتبه‌بندی جهانی (Time Higher Education) در 13 شهریور دانشگاه صنعتي نوشيروانی بابل از ميان 18 دانشگاه ایرانی رتبه اول را کسب کرد.

به گزارش بابل نوین، بر اساس آخرین اعلان نظام رتبه‌بندی جهانی (Time Higher Education) که در ۱۳ شهریور ماه جاری منتشر شد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۱۰۲ دانشگاهی که در رتبه‌بندی جای گرفته‌اند رتبه ۳۵۰-۳۰۱ را کسب کرد.

در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۸ دانشگاه ایرانی حاضر موفق به کسب رتبه اول گردید و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، علم‌ و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه‌ نصیر طوسی، صنعتی شریف، تبریز، تهران و علوم پزشکی تهران با کسب رتبه ۸۰۰-۶۰۱ در جایگاه دوم قرار گرفتند.

همچنین دانشگاه‌های فردوسی مشهد، گیلان، اصفهان، شهید بهشتی و شیراز با کسب رتبه ۸۰۱- ۱۰۰۰ در جایگاه سوم جای گرفتند و این درحالیست که دانشگاه‌های الزهرا، بیرجند، یزد و زنجان در جایگاه بیش از ۱۰۰۰ قرار دارند.

نظام رتبه بندی THE از ۱۳ شاخص در ۵ گروه اصلی برای ارزیابی جامع دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بهره می‌گیرد.

این شاخص‌ها در پنج گروه کلی ذیل دسته‌بندی شده‌اند که نمره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در هر یک از این گروه‌ها از ۱۰۰ در پرانتز آورده شده است:

۱. Teaching: محیط آموزشی با %۳۰ امتیاز از کل (۲۴.۸)

۲. Research: ابعاد، درآمد و اعتبار پژوهش با %۳۰ امتیاز از کل (۱۲.۲)

۳. Citations: نفوذ علمی از طریق برآورد تعداد ارجاعات با %۳۰ امتیاز از کل (۹۹.۱)

۴. Industry income: درآمدهای صنعتی، انتقال علم به صنعت با %۲.۵ امتیاز از کل (۵۶.۱)

۵. International outlook: چشم‌اندازه بین‌المللی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و نوع تحقیقات با %۷.۵ امتیاز از کل (۱۵.۵)

 دکتر مصطفی رحیم‌نژاد رییس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی، ضمن عرض تبریک به خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اعم از اساتید، کارمندان و دانشجویان جهت کسب این افتخار ارزنده، کسب این مقام را گامی بزرگ در ارتقای جایگاه بین‌المللی دانشگاه و زمینه‌ساز ارتباطات بین‌المللی بیشتر در آینده‌ای نزدیک دانست.

گفتنی است علاقه‌مندان برای مشاهده جزییات بیشتر روند رتبه‌بندی علمی‌و عملکرد سایر مراکز علمی می‌توانید به آدرس الکترونیکی https://www.timeshighereducation.com جهت کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين