امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/06 - 20:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگشت آرامش به بازار مرغ

با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز در ایام محرم وجود دارد.

به گزارش بابل نوین، در چند ماه اخیر بازار اقلام پروتئینی شیب تندی به خود گرفت که معیشت خانوارها را تحت تاثیر خود قرار داد.

براین اساس مسئولان امر در صدد کنترل بازار اقدام به واردات و توزیع گوشت قرمز با نرخ مصوب کردند که این امر تاحدودی تنش در بازار را کنترل کرد.

البته ناگفته نماند که علی رغم کاهش قیمت مرغ همچنان شاهد گرانفروشی در بازار هستیم که این امر نظارت شدید مسئولان و برخورد با متخلفان را می طلبد، چراکه طبق گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ گرم با نرخ بالاتر از ۷هزار و۸۰۰ تومان نباید در بازار عرضه شود.

همچنین با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز در ایام محرم وجود دارد.

علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی ، با اشاره به آخرین وضعیت عرضه گوشت مرغ در بازار اظهار کرد: اکنون هر کیلو مرغ گرم به طورمیانگین با نرخ ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۷۰۰ تومان در میدان بهمن عرضه می شود .

وی با اشاره به اینکه نرخ منطقی هر کیلو مرغ در خرده فروشی ها ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۷۰۰ تومان است، افزود: عرضه مرغ با نرخ های بالاتر گرانفروشی است که دستگاه های مربوطه براین امر باید نظارت کافی را داشته باشند.

ولی با اشاره به آخرین وضعیت عرضه گوشت وارداتی گفت: روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن گوشت گرم وارداتی با نرخ مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار عرضه می شود که در نهایت این امر کنترل بازار گوشت را به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: با وزارت صنعت اقدامی مشترک در زمینه توزیع گوشت به صورت بسته بندی انجام داده ایم به طوریکه پس از تحویل گوشت از واردکنندگان آن را در اختیار انجمن توزیع کنندگان قرارمی دهیم.

وی با اشاره به اینکه بازار گوشت عادی است، بیان کرد: با توجه به افزایش عرضه گوشت وارداتی، کمبودی در بازار نداریم .

ولی درباره وضعیت عرضه گوشت و مرغ در ایام محرم تصریح کرد: با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز در این ایام وجود دارد و در صورت ازدیاد تقاضا، واردات گوشت گرم افزایش خواهد یافت.

مرغ ارزان شد

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، از کاهش ۲۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۳۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۷ هزار و ۳۵۰ تومان، توزیع درب واحد های نصفی ۷ هزار و ۵۰۰ و خرده فروشی ۸ هزار و ۲۵۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۷ هزار و ۲۵۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۸ هزار و ۲۵۰ تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین نرخ هر کیلو سینه با کتف ۱۴ هزار تومان، سینه بدون کتف ۱۵ و فیله مرغ ۱۷ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی افزایش عرضه نسبت به تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت دانست و اضافه کرد: با توجه به رکود حاکم بر بازار پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت مرغ ادامه دار شود./ص

منبع: باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين