امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/07 - 12:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه گتاب:

قاعدین عافیت‌طلب در مقابل منویات رهبری ایستاده‌اند

امام جمعه گتاب گفت: از جمله تکرارهای تاریخی شباهت عصر بعد رسول خدا (ص) و عصر بعد امام خمینی(ره) می‌توان به قاعدین این دو برهه اشاره کرد که به علت عافیت‌طلبی در مقابل منویات رهبری ایستاده‌اند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور امام جمعه گتاب در جمع اعضای هیات عاشقان ولایت پایگاه‌های بسیج این شهر که در مسجد جامع مرکزی اظهار کرد: بهانه‌های قاعدین بعد از امام‌خمینی(ره) دقیقا همان بهانه‌های قاعدین بعد از پیامبر (ص) است و این تاریخ تکرار است که می‌تواند مبنایی برای عبرت‌آموزی ما انسان‌های نسل بعد باشد.

وی افزود: از جمله تکرارهای تاریخی شباهت عصر بعد رسول خدا (ص) و عصر بعد امام خمینی(ره) می‌توان به قاعدین این دو برهه اشاره کرد البته مراد ما از قاعدین یعنی کسانی که به علت عافیت‌طلبی از حضور در عرصه جهاد و دفاع از آرمان‌های نبوی دچار سستی و رخوت حکمیت را زمینه‌سازی کردند و در مقابل منویات رهبری ایستاده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: این افراد از یکپارچکی و بسیج شدن جامعه جلوگیری و برخی جریانات را پشتیبانی و رهبری کردند، عده‌ای از آنان حتی با معاویه هم همدست نشدند و بیعت نکردند اما امام علی(ع) را هم اطاعت نکردند.

امام‌جمعه گتاب تصریح کرد: عبدالله بن عمر، سعدبن ابی و قاص، ابوموسی اشعری و  اسامه بن زید می‌گفتند فضای شبهه و غبار فتنه مانع تشخیص حق از باطل شده است باید صبر کنیم تا فتنه بر طرف شود.

حجت‌الاسلام تقی‌پور افزود: عبدالله بن عمر راوی روایات مختلف در وصف علی و بر علیه معاویه از کسانی بود که بعد از کشته شدن عثمان و بیعت مردم با علی(ع) بیعت نکرد.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید همین قطعه تاریخی را بعد از ارتحال امام خمینی(ره) و زمان زعامت امام خامنه‌ای(دامت برکاته) در فاصله ۶۸ تا ۹۶ تطبیق دهیم، آری تاریخ تکرار می‌شود.

امام جمعه گتاب در پایان چهار محور عمده را دلایل مخالفت با امام علی(ع) و مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: عدم معامله سیاسی و ایستادگی بر اصول، دنیاطلبی و هواپرستی، تاکید بر عدالت و مبارزه با مفاسد اقتصادی و مصادره ثروت‌های نامشروح از دلایل اصلی مخالفت برخی‌ها با مقام معظم رهبری است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين